Okunma

Google, Skype’a Rakip Oluyor


23 Haziran 2011 Perşembe 06:30
Google, Skype’a Rakip Oluyor

Google, anında mesajlaşma özelliğini Chrome tarayıcısına entegre etmek için önemli bir adım attı. WebRTC olarak adlandırılan bu proje Skype’ı zor durumda bırakacak.

Açık kaynaklı olan bu proje önümüzdeki hafta geliştiricilerin hizmetine sunulacak. Global IP Solution ile birlikte geliştirilen bu proje, video, ses ve chat özelliklerini destekleyecek.

Google bu proje ile sohbet uygulamasını olabildiğince geniş alana yaymak istiyor. Bundan olsa gerek, firma açık kaynağı tercih etti.  Söylentilere göre Google’in hedefi, bu uygulamayı standart sohbet uygulaması olarak kabul ettirmek.

Burada dikkat çeken bir nokta da Google’ın zamanlamasının çok iyi olması.  Microsoft’un, Skype’ı aldığı bu dönemde stratejiler yeniden konuşuluyor. Bu da ister istemez küçük bir duraklama dönemi anlamına geliyor.

Google, işte bu dönemi çok iyi değerlendirmek istiyor.

:: Google’in Skype’dan daha iyi bir uygulama yapacağını düşünüyor musunuz?




yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google, Skype’a Rakip Oluyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google, Skype’a Rakip Oluyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google, Skype’a Rakip Oluyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "