Okunma

Google NASA Jüpiter Görevini Doodle Yaptı


05 Temmuz 2016 Salı 07:00
Google NASA Jüpiter Görevini Doodle Yaptı

NASA, bu sabah saat 06.53 itibariyle uzaya fırlatılmasının 5 yıl sonrasında, Juno Uzay Aracı’nı Jüpiter yörüngesine başarılı bir şekilde oturttuğunu ifade etti.

Google, NASA’nın uzay tarihi açısından devrim niteliğindeki bu eylemine duyarsız kalmayarak, özel günlerde aktive ettiği Doodle özelliğini kullanma yoluna gitti.

Google, NASA’nın Jüpiter Görevi’ni bu sabah itibariyle Doodle olarak kullanıcılara sundu.

16-07/05/636032777825556316-screen-shot-2016-07-04-at-95650-pm-1467699762.jpg

Google jüpiter görevini doodle yaptı

Güneş Sistemi‘nin en büyük gezegeni Jüpiter‘e yönelik olarak gerçekleşen görevin, önemli bir aşaması geride kaldı.

NASA tarafından 2011 yılında uzaya fırlatılan Juno Uzay Aracı, 5 yıllık uzay turunu tamamlayarak, Jüpiter’e ilişkin daha detaylı net görüntüleri aktarmak amacıyla gerçekleştirdiği görevi için bu sabah itibariyle Jüpiter yörüngesine yerleşti.

Dünya üzerinde bir gün içerisinde en çok tıklanan site konumundaki Google ise özel günlerde aktive ettiği Doodle özelliğini kullanarak, NASA’nın başarıyla gerçekleştirdiği Jüpiter Görevi’ni unutmamış oldu.

Google’ın Jüpiter Görevi’ne yönelik olarak hazırladığı Doodle’da görevin gerçekleşmesine sevinen insan topluluğunu GIF aracılığıyla kullanıcılarına sundu.

16-07/05/google-doodle00.png

Ayrıca Jüpiter ve Juno Uzay Aracı’na ilişkin temsili sembolleri de sunan Google’ın Doodle’ı bir gün boyunca site bünyesinde yer alacak.

:: Google’ın Jüpiter Görevi’ne yönelik olarak yaptığı Doodle hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google NASA Jüpiter Görevini Doodle Yaptı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google NASA Jüpiter Görevini Doodle Yaptı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google NASA Jüpiter Görevini Doodle Yaptı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "