Okunma

Google o araçları kaldırıyor


10 Kasım 2016 Perşembe 04:10
Google o araçları kaldırıyor

Google, 2011 yılında yayına aldığı Map Maker aracını, 2017’de sona erdireceğini duyurdu. Map Maker aracı ile, dileyen herkes Google Haritalar ugulamasında güncellemeler yapabiliyordu. 

Geçen yıla kadar tamamen serbest olan bu güncellemeler bazı vandalların harita üzerinde iOS‘un üzerine işeyen Android görseli yaratmalarının ardından moderasyon kontrolüne alınmıştı.

Her tavsiye tek tek inceleniyordu

Moderasyonlu sistemde tüm kullanıcılar yine güncellemelerini serbestçe yapabiliyordu ancak güncellemelerin yayına girmesi moderatörün onayı gerekiyordu.

Google şimdi, bu moderasyon onayını da kaldırdığını ve araç yayından kalkana kadar tüm güncellemelerin onay almaksızın ana haritada yayına gireceğini duyurdu.

Bazı vandalların harita üzerinde yeniden kendilerince eğlenmelerini neyin engelleyeceği ise şu anda meçhul.

:: Sizce vandallar yeniden Haritalar’a saldıracak mı?
yazarTolga Deniz

Teknolojiyle iç içe yaşayan, dünyayı birlerin ve sıfırların arkasından gören ama yaşamdan da kopmayan, boş zamanlarında Los Angeles'ın altını üstüne getiren, bir gün yeniden Türkiye'ye dönme hayalini hep taze tutan kendi halinde bir insan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Google o araçları kaldırıyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    çok ilginç,halbuki işe de yarıyodu aslında

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Açık olmak her zaman iyi değildir. Kötüye kullanılabilir…

" Google o araçları kaldırıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google o araçları kaldırıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google o araçları kaldırıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "