Okunma

Google, öğrencilere burs verecek!


26 Kasım 2017 Pazar 00:01
Google, öğrencilere burs verecek!

Hindistan, yazılım konusunda ciddi anlamda güçlü. Bu durumun geç de olsa farkına varan Google, öğrencilere burs verecek. Sadece öğrencilerle kısıtlı kalmayan bu burs programı, geliştiriciler de dahil olmak üzere toplamda 130.000 kişiyi kapsıyor.

Sanal gerçeklik, yapay zeka ve bulut konularında öğrencileri destekleyecek olan Google, bu hamleyle sektördeki açığı kapatmayı ve geleceğin Google çalışanlarını yetiştirmeyi planlıyor.

Google, öğrencilere burs verecek ama ne kadar?

google, öğrencilere burs verecek sdn 1

Bu konuda net bir açıklama yok ama burs verilecek olan 100.000 kişinin Pluralsight, 30.000 kişinin ise Udemy üzerinden eğitim göreceği belirtilmiş. Sadece seçilecek 1.000 kişinin okul masraflarının karşılanacağını belirten Google, net bir miktardan bahsetmiyor.

Hindistan‘daki potansiyele güvendiğini belirten Google, bu hamlesinin dünyaya sanal gerçeklik, yapay zeka ve bulut konularında büyük yenilikler katacağını düşünüyor. Umarız ilerleyen dönemlerde Google, ülkemiz için de benzeri bir program başlatır.

:: Google’ın bu projesi hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarMustafa Kemal Can

Bilgisayar mühendisliği okuyan Mustafa Kemal, çağımızın vazgeçilmezi haline gelen siber güvenliğe ilgi duyuyor. Kariyerini de bu yönde şekillendirmek isteyen Mustafa Kemal'in şimdiki durağı Shiftdelete.net.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Google, öğrencilere burs verecek!”

  1. Mustafa Karakoç dedi ki:

    Benzer bir programin ülkemizde google tarafindan değil kendi devletimiz ve kendi sirketlerimiz tarafından yapılmasını beklemek daha anlamlı olur.

  2. Çağrı EL dedi ki:

    Ne zaman verilecek ?

" Google, öğrencilere burs verecek! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google, öğrencilere burs verecek! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google, öğrencilere burs verecek! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "