Okunma

Google – Oracle Kavgası Büyüyor


31 Ekim 2010 Pazar 11:25
Google – Oracle Kavgası Büyüyor

Oracle ile Google arasında Android işletim sistemi sebebiyle yaşanan anlaşmazlık hız kesmeden devam ediyor. (Google Android’e Büyük Tehdit)

Java’nın haklarını elinde bulunduran Oracle, Ağustos ayında Google’a kendine ait patentleri ihlal ettiği gerekçesiyle dava açmıştı.

Dava dosyasında, Google’ın Oracle’a ait Java patentlerinin bazılarını kullandığı belirtilirken, yeni yapılan şikayet olayın daha da büyüyebileceğini ortaya koyuyor.

 

Google ile Oracle arasındaki sorunun temelinde Android yatıyor

 

Hepsini Kopyaladılar

Oracle’ın yeni şikayet dilekçesinde, Google’ın Android’de kullandığı Java kodlarını doğrudan Oracle’dan kopyaladığı iddia ediliyor.

Oracle, davayı kazanması halinde bu kodların kullanıldığı Android işletim sisteminin kullanımının durdurulmasını talep ediyor. Google ise bu yeni şikayet hakkında henüz bir açıklama yapmış değil.

:: Oracle davayı kazanırsa sizce Android’in geleceği nasıl olur?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google – Oracle Kavgası Büyüyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google – Oracle Kavgası Büyüyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google – Oracle Kavgası Büyüyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "