Okunma

Google Ortakları Endişeli


19 Ekim 2014 Pazar 08:00
Google Ortakları Endişeli

Google gerçekleştirdiği yatırımcılar toplantısında 2014 yılı üçüncü çeyreğine dair önemli veriler paylaştı. Buna göre şirketin gelirlerinde yükseliş söz konusu olsa da, yatırımcıların bazı korkuları gerçek oldu. Dönemsel nakit girişinde sıkıntı yaşamayan Google, reklam bazlı gelirlerde gerilemeye tanık oldu ve geçtiğimiz Cuma günü hisselerinde yüzde 3’lük bir düşüşe sahne oldu.

Toplam reklam sayısı ve ücret ödemeli tıklamalar üçüncü çeyrekte yüzde 17 artış gösterirken, ikinci çeyrek rakamlarına göre yüzde 25’lik ciddi bir düşüş söz konusu olmuş. Online reklam başlığı altında ise yıldan yıla yaşanan düşüş seviyesi yüzde 2 olarak belirlenmiş. Bu da ikinci çeyrekteki yüzde 6’lık tık başına ödeme düşüşüne göre pozitif bir geri dönüş anlamına geliyor.

Google bu çeyreği kârla kapatıyor!

Google geçtiğimiz yıl bu dönemde 13.75 milyar dolar kazanç elde etmişken, 2014 yılında 30 Eylül ile biten süreçte 16.52 milyar dolar kazanarak önemli bir başarıya imza atmış. Şirket adına gereçekleşen bir başka olumlu gelişme ise araştırma ve geliştirme bölümüne yaptığı yatırımlar ve buradaki 3 bin kişilik istihdam oranı!

Şirketin önde gelen hisse sahiplerinin ise reklam gelirlerindeki dengesizlikten ötürü oldukça endişeli oldukları dile getiriliyor.

:: Google’ın geleceği sizce parlak mı?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Google Ortakları Endişeli”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  AdBlock eklentilerinden hep..

 2. SDN Okuru dedi ki:

  eee o kadar yayıncıyı banlarsa google olacağı budur

 3. SDN Okuru dedi ki:

  En az 15 yıl gideri var.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Google eşittir internet. Google hiç bir şey yapmasa bile bu en az 5 yıl daha böyle gider.

" Google Ortakları Endişeli konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Ortakları Endişeli ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Ortakları Endişeli ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "