Google, oyun geliştirme stüdyolarını kapatıyor


02 Şubat 2021 Salı 10:05
ABONE OL
Google, oyun geliştirme stüdyolarını kapatıyor

Google’ın oyun geliştirme çalışmaları kısa sürdü. Teknoloji şirketi, oyun geliştirme stüdyosunu kapatmayı ve tüm kaynakları üçüncü taraf geliştiricilerin, Google Stadia‘ya oyun geliştirmelerini teşvik etmek amacıyla kullanacağını açıkladı.

Google, Los Angeles ve Montreal’deki stüdyolarını kapatıyor

Son iki yıldır kendi oyunlarını yapmaya başlayan Google şimdi hem Los Angeles hem de Montreal oyun stüdyolarının kapılarını kapatıyor. Bir blog gönderisi ile kararını açıklayan Google, konuya ilişkin şu ifadelerde bulunuyor;

Sıfırdan sınıfının en iyisi oyunları oluşturmak uzun yıllar alıyor ve önemli bir yatırım gerektiriyor aynı zamanda maliyet katlanarak artıyor. Stadia’nın kendini kanıtlamış teknolojisine odaklanmanın yanı sıra iş ortaklıklarımızı derinleştirmeye odaklandığımızdan, dahili geliştirme ekibimiz SG&E’den özel içeriği, yakın vadeli planlanan oyunların ötesine getirmek için daha fazla yatırım yapmamaya karar verdik.”

Google’ın oyun geliştirme stüdyolarını kapatması ile beraber akla gelen ilk soru Google Stadia ise yoluna şimdilik devam ediyor. Teknoloji devi, bu konuyu şöyle değerlendiriyor;

Oyunların herhangi bir ekrana akışının sağlanması bu sektörün geleceğidir ve iş ortaklarımız ve oyun topluluğu için en iyi bulut oyun deneyimini sağlamak için Stadia’ya ve onun temelindeki platforma yatırım yapmaya devam edeceğiz. Bu, başından beri Stadia’nın vizyonudur.”

Ek olarak oyun geliştirme stüdyolarının kapanması, elbette Google’ın Stadia için vaat ettiği birinci taraf oyunların asla gelmeyeceği anlamına geliyor. Ancak şimdilik Stadia kullanıcıları ve Stadia Pro aboneleri için çok az değişiklik olacağını belirtelim. Ayrıca, Google’ın bu kararının Stadia’yı etkileyip etkilemeyeceği ise önümüzdeki süreçte netleşeceğe benziyor.
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Google, oyun geliştirme stüdyolarını kapatıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google, oyun geliştirme stüdyolarını kapatıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google, oyun geliştirme stüdyolarını kapatıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Arzum Mixtech Multi Blender inceleme Arzum Mixtech Multi Blender inceleme
  2. 2 Xiaomi Redmi Note 10 serisi ile bizi neler bekliyor? Xiaomi Redmi Note 10 serisi ile bizi neler bekliyor?
  3. 3 MediaMarkt CEO'su ile 2021 planlarını değerlendirdik MediaMarkt CEO'su ile 2021 planlarını değerlendirdik
  4. 4 Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon! Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon!
  5. 5 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri
  6. 6 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım? 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım?
  7. 7 Peynir ekmek gibi satan teknolojik aksesuarlar! Peynir ekmek gibi satan teknolojik aksesuarlar!
  8. 8 Xiaomi Mi Watch UKT - Saat hakkında son sözler! Xiaomi Mi Watch UKT - Saat hakkında son sözler!
  9. 9 Ezgi Fındık'ın telefonunda ne var? Ezgi Fındık'ın telefonunda ne var?
  10. 10 Tüm monitörleri Ambilight yapan aleti denedik! Tüm monitörleri Ambilight yapan aleti denedik!