Okunma

Google Pixel’den harici mikrofon desteği!


14 Ekim 2018 Pazar 23:59
Google Pixel’den harici mikrofon desteği!

İki gün önce “Google Pixel harici mikrofon ile kullanılabilir.” şeklinde bir iddia ortaya atılmıştı. Google’ın forumlarında harici mikrofon desteğinin gelip gelmeyeceği bir kullanıcı tarafından dile getirildiğinde yazılımcılardan biri bu haberi doğruladı.

Pixel 3 ve Pixel 3 XL kısa süre önce tanıtılmıştı. Çoğu akıllı telefonun arka kamera sayısını yarıştırdığı bu günlerde Google, şimdiye kadarki sadelik ve işlevsellik anlayışını sürdürerek tek arka kamerayla yetinmeyi tercih etti. Yapay zeka ve yazılım konusunda iddialı olan teknoloji devi Pixel’le çekilmiş örnek fotoğraflar sergileyerek izleyicileri etkilemeyi başardı.

Pixel harici mikrofon

Pixel harici mikrofon ile kullanılabilir

Fotoğraf ve video paylaşımlarının milyarları bulduğu günümüzde özellikle dış ortam çekimleri için mikrofon kullanımı bir gereklilik hâline gelmeye başladı. Pixel’in kamera uygulamasına gelecek güncelleme ile USB-C ya da telefonunuzun modeline bağlı olarak 3.5 mm kulaklık girişine harici bir mikrofon bağlamak mümkün olacak.

Önceden Open Camera gibi üçüncü parti uygulamalarla mikrofon kullanabilenler, artık Google’ın standart kamera uygulaması ile bunu gerçekleştirebilecek.

18 Ekim‘de satışa sunulması planlanan Pixel 3 ile birlikte kamera uygulamasına harici mikrofon desteğinin de geleceği ifade edildi. Google forumlarında bahsi geçen yazılımcı “Pixel 3’ün piyasa sürülmesiyle birlikte Google kamera uygulamasına harici mikrofon desteğini getirmeyi planlıyoruz.” şeklinde açıklamada bulundu.

Pixel 3’ün kamerasını üst düzeye taşıyan bazı özellikler, kamera uygulamasındaki güncelleştirmeyle eski Pixel sahiplerine de sunulmuş olacak.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google Pixel’den harici mikrofon desteği! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Pixel’den harici mikrofon desteği! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Pixel’den harici mikrofon desteği! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "