Okunma

Google Pixel için “e-posta” ile tamir imkânı!


29 Eylül 2018 Cumartesi 14:00
Google Pixel için “e-posta” ile tamir imkânı!

Garanti süresi dolmuş Google Pixel ve Pixel 2 telefonları için e-posta destekli tamir desteği geldi. “Repair Center” isimli uygulama Google Store’daki yerini almış durumda.

Akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle birlikte günlük yaşamımız için birçok kolaylık sağlandı. Birkaç parmak hareketiyle finansal işlemlerimiz, ofis toplantılarımız, arkadaşlarımızla görüşmelerimiz gerçekleştirilebiliyor. Bu kadar içli dışlı olduğumuz telefonlar bozulduğunda ya da kullanılmaz hâle geldiğinde ise sıkıntılı saatlerin kucağında buluyoruz kendimizi.

Google Pixel telefonları çıktığı günden bu yana servis desteğini uBreakiFix firmasıyla anlaşmalı olarak yürütüyordu. Google tarafından yapılan son açıklama sayesinde Pixel, Pixel 2 ve büyük ihtimalle raflardaki yerini aldıktan sonra Pixel 3 telefonları Repair Center üzerinden arıza kaydını mümkün kılacak.

Google Pixel

İlk olarak Amerika’daki kullanıcıların hizmetine sunulan hizmetin ileriki zamanlarda farklı ülkelerde de hizmete girmesi planlanıyor.

Oldukça basit bir işlemle tamir isteğinin gerçekleştirildiği uygulamada öncelikle imei numaranız ya da cihazınızın seri numarasının girilmesi talep ediliyor. Telefonunuzun modelini tam olarak doğruladıktan sonra geniş bir tablodan telefonunuzla ilgili yaşadığınız problemleri seçmeniz isteniyor. Başvurunuz gerçekleştikten sonra cihazınızı Google’a yollayabilir, firmanın kendisinin telefonu sizden almasını talep edebilir ya da servis merkezlerine kendiniz götürebilirsiniz.

Google Pixel

Google Pixel telefonları için tahmini tamir ücreti

İşlem sonunda tahmini tamir tutarı da belirtiliyor. Örneğin ekranı kırılmış bir cihazın servise gönderilmesi size 200 dolar civarında bir ücrete mal oluyor. 10 iş gününü bulabilen tamir sürecinde cihazınızdaki bütün bilgiler sıfırlanacağından gerekli yedeklemeleri yapmanız tavsiye ediliyor.

Repair center tarafından sunulan bu hizmetin yanında ayrıntılı bir sorun giderme hizmeti de veriliyor. Tamir gerektirmeyecek, çoğu zaman yazılım kaynaklı problemleriniz için sorun giderme basamaklarını kullanmayı ihmal etmemeniz öneriliyor.




Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google Pixel için “e-posta” ile tamir imkânı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Pixel için “e-posta” ile tamir imkânı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Pixel için “e-posta” ile tamir imkânı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "