Okunma

Google Pixel XL Android 9 Pie ile sorun yaşadı!


13 Ağustos 2018 Pazartesi 23:00
Google Pixel XL Android 9 Pie ile sorun yaşadı!

Google tarafından geliştirilmiş olan Pixel XL Android 9 Pie ile pek de iyi geçinememiş durumda. Bildiğiniz üzere Android 9 Pie ilk olarak Pixel akıllı telefonlar için sunulmuştu. Essential PH-1 de aynı gün güncelleme sunarak bu sürüme geçiş yapmıştı. Öte yandan, Pixel XL sorunu kullanıcılardan tepki çekiyor.

Pixel XL Android 9 Pie sorunu ile gündemde!

Kullanıcılardan gelen şikayetlere göre Google Pixel XL Android 9 Pie ile sorun yaşamaya devam ediyor. Mevcut sorunun Android P beta sürümünden beri devam ettiğine de dikkat çekiliyor. Peki, ne bu sorun?

Pixel akıllı telefonlar, hızlı şarj özelliği için USB Power Delivery (USB-PD) kullanıyor. USB-PD sertifikalı bir kablo takıldığında cihazın ekranında Charging Rapidly mesajını göstermesi gerekiyor. Öte yandan, Android 9 Pie ile birlikte USB-PD sertifikalı şarj aleti kullanılsa bile mesajın gözükmediği belirtiliyor. Şirketin bu sorunla ilgili başlığı “düzeltilmeyecek” şekilde işaretlemesi ise tartışmalara sebep oldu. Kullanıcılar ise bu mesajı görmedikleri şeklindeki şikayet ederken böyle bir başlık açılması dikkat çekti.

Pixel XL Android 9 Pie

Daha sonra ise aynı sorunla ilgili olarak “Pixel XL şarj aleti her seferinde Charging Rapidly diyor” başlıklı yeni bir konu açıldı. 2 Google şarj aleti ve USB-C kablosu, 1 Google USB-C kablolu yedek batarya ile üçüncü parti bir şarj aleti ve kablosunun bu konuda adı geçiyor. Bu kullanıcılar ise cihazlarının çok hızlı bir şekilde yüzde 100 seviyesinde şarj olduğunu söylüyor. Diğer kullanıcılar ise hızlı şarjın hiç çalışmadığından yakınıyor.

Soruna neyin sebep olduğu bilinmiyor. Öte yandan sorunun Pixel, Pixel 2 ve Pixel 2 XL kullanıcıları tarafından dile getirilmemesi de ayrı bir merak konusu. Konuyla ilgili Google ne diyecek oldukça merak ediyoruz.
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Google Pixel XL Android 9 Pie ile sorun yaşadı!”

  1. Anonim dedi ki:

    google genelde güncellemede eski modelleri bozuyor

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Yazilim la hallolur

" Google Pixel XL Android 9 Pie ile sorun yaşadı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Pixel XL Android 9 Pie ile sorun yaşadı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Pixel XL Android 9 Pie ile sorun yaşadı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "