Okunma

Google Play, geri ödeme alma sürecini uzattı


13 Haziran 2019 Perşembe 09:53
Google Play, geri ödeme alma sürecini uzattı

Google Play, geri ödeme alma süreciyle ilgili yeni bir değişikliğe imza attı. Arama motorunun dağıtım ve satış platformu, şirketin iade politikası gereği müşterilerine on beş dakika içerisinde geri ödeme yapmak zorundaydı. Google’ın yönetim kanadında bu konuyla ilgili alınan en son karar, geri ödeme alma politikasında önemli bir değişikliğe yol açtı.

Google Play geri ödeme alma süreci adına iade süresini uzattı!

Kullanıcılar, kendi istekleri dışında başkaları tarafından yapılan alışverişlerde veya ürünle ilgili duydukları memnuniyetsizliklerinde, eğer haklılar ise, paralarını geri alma hakkına sahipler. Bu hakkın yanı sıra; on beş dakika içerisinde yapılan iadeler, müşteriler için büyük bir vakit kazancıydı. Ne yazık ki artık bu avantaj ortadan kalktı. Zira son güncelleme ile birlikte bu süreyi uzatan firma, tahmini geri ödeme alma sürecini on beş dakikadan dört güne çıkardı.

google play geri ödeme

Bu kararın kullanıcılara olan yansıması bir hayli olumsuz olacak. Bunun olumsuzluk yüzünden, herhangi bir uygulama satın almak için ödediği meblayı geri almak isteyenlerin oluşturduğu iade talebi yoğunluğunda büyük bir artış yaşanacak. Bu artışın %38.000’e veya daha fazlasına çıkacağı konuşuluyor. İadeler, tatil günleriyle veya hafta sonu günleriyle çakışırsa bu süreç daha da uzayacak.

Google Play geri ödeme alma

Böylesine bir değişikliğin sebebi, geri ödeme taleplerinin zaman kısıtlamasından dolayı titiz bir şekilde incelenmemesi. Google, bu hamleden itibaren çalışanlarından daha iyi bir verim ve daha titiz bir inceleme performansı bekliyor.
yazarEge ERKEK

İlk olarak 2006 yılında forumlara adımını atan içerik üreticisi, 2011 yılında başladığı yazarlık ve editörlük macerasının son durağı olan Shiftdelete.net adına dersini çalışıyor, emek veriyor ve okuyucularını severek işini yapıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Google Play, geri ödeme alma sürecini uzattı”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Param istiyorum 3 gün oldu alamıyorum ve aynı şey iki kez para kesilmiştir bunla ilgili bilgisi olan ulaşın

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

    İade yapana kadar parayı kullanır faizini alır. Elalem işini biliyor. Milyarlarca lira yapar.

" Google Play, geri ödeme alma sürecini uzattı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Play, geri ödeme alma sürecini uzattı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Play, geri ödeme alma sürecini uzattı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "