Okunma

Google Play Store Apple’ı alt etti


19 Temmuz 2018 Perşembe 15:00
Google Play Store Apple’ı alt etti

Google Play Store, indirme oranlarında App Store‘a göre  yüzde 160 gibi bir fark attı. Google uygulama pazarının Apple karşısında bu ilk başarısı değil. Son birkaç yıldır indirme oranlarında ibre Android‘e dönmüş durumda.

google play store

Google Play Store indirmede, App Store harcamalarda ilk sırada

Google Play Store, indirme oranları söz konusu olduğunda son yıllarda büyük bir ivme kazandı. Bunda Android ekosisteminin gittikçe büyümesi ve rekabetin artmasının da payı var.

Apple yine de bazı noktalarda zirveyi elden bırakmıyor. App Store uygulama sayısının yanı sıra, kullanıcıların yaptığı harcamalarda açık ara önde. Apple kullanıcılarının uygulamalara yaptıkları harcamalar şirket için önemli bir gelir kalemi. Yapılan bir araştırmaya göre App Store, Play Store‘a göre dört kat daha fazla gelir elde ediyor.

google play store

Google, Play Store‘da ücretli uygulamaların yaygınlaşması için uzun süredir uğraş veriyor. Ancak Android kullanıcılarının ücretsiz ya da indirime giren cüzi fiyatlı uygulamalara daha fazla rağbet gösterdiği biliniyor. Son yıllarda bu alışkanlık biraz yıkılmış olsa da, iOS kullanıcısı ücretli uygulamalar kullanmakta hep 1-0 önde.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Google Play Store Apple’ı alt etti”

 1. Tayfun dedi ki:

  Veyis bey, neye göre bu kıyaslama kaç iOS kullanıcı kaç ANDROİD kullanıcısı var detay veriniz

 2. Mert Cırıklıel dedi ki:

  Google Play Store uygulama çöplüğü olduğu için ve her kodlamayı yeni öğrenen kişi basit bir uygulama kodlayarak Google Play Store’da sunabildiği için daha fazla indirme elde etmiş olması çok normal. Fakat bu Apple karşısında bir başarı değil, rezilliktir. İki işletim sistemini kullanmış ve şu an Android kullanan birisi olarak Google Play’in inanılmaz gereksiz ve saçma sapan uygulamalarla dolu olduğunu söylemeliyim. IOS mi iyi, Android mi tartışmasını başlatmayı hiç istemiyorum ama IOS kullananların her zaman sözünü ettiği kaliteli premium hissini sadece basit bir uygulama indirmek için girdiğiniz App Store’da bile hissedebiliyorsunuz. Google Play Store tam bir uygulama çöplüğü olduğu için ve her fiyattan telefonda bulunduğu için daha çok indirme elde etmiş olmasını doğal buluyorum. Fakat bu bir başarı değil, rezillik.

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  ios sadece apple da var android birçok markada var sizce bunu kıyaslamak ne kadar sağlıklı..

 4. mutlu dedi ki:

  android kullanan cihaz sayısı ile apple cihazlarını kıyaslamak acizlik olur bir marka 10000 markaya karşı tabi ki daha az uyguluma indirecek ama iş kaliteli uygulamaya geldiği zaman ios açık ara önde

" Google Play Store Apple’ı alt etti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Play Store Apple’ı alt etti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Play Store Apple’ı alt etti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "