Okunma

Google Play Store, güvenlikte devrim yaşayacak!


17 Şubat 2019 Pazar 23:00
Google Play Store, güvenlikte devrim yaşayacak!

Google Play Store güvenlik konusunda uzun yıllardır eleştirilerin odağı konumundaydı.

Android dünyasının belki de en önemli parçası olan Google Play Store üzerinde zararlı yazılımların sayısı oldukça hızlı bir şekilde artıyor.

Google Play Store güvenlik konusunda seviye atlayacak!

google play store güvenlik sdn 2

Güvenlik araştırmacıları ve Google, bu virüslerin birçoğunu engellemeyi başarıyor olsa da, kesin ve kalıcı bir çözüme ulaşılabilmiş değil.

Google, yaptığı açıklama ile birlikte 2019 yılında Google Play Store’u daha güvenli hale getirmek için ciddi değişiklikler yapacağını belirtti.

Hali hazırda bulunan Google Play Protect ile 50 milyardan fazla uygulamanın hareketlerinin gözlemlendiğini belirten Google, bu sayede cihazınıza zararlı bulaşma ihtimalinin, eskiye göre, 8 kat daha düşük olduğunu da ekledi.

Google ayrıca, Google Play Protect‘in çok daha geliştirileceğini ve uygulamaların hareketlerinin izlenmesi konusunda çok daha sıkı tedbirlerin alınacağını açıkladı.
yazarMustafa Kemal Can

Bilgisayar mühendisliği okuyan Mustafa Kemal, çağımızın vazgeçilmezi haline gelen siber güvenliğe ilgi duyuyor. Kariyerini de bu yönde şekillendirmek isteyen Mustafa Kemal'in şimdiki durağı Shiftdelete.net.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Google Play Store, güvenlikte devrim yaşayacak!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Çocuk zararlı uygulama indirmesin diye ugraşıyorum. Pegi 3 e indiriyorum ama hala savaş oyunları ve okulu öğretmeni kötüleyen oyunlar çıkıyor. Google tam bir o… Çocuğudur. Size hee düzeltiyorum deyip sadece bilgilerinizi alıp kendi istediği tarafa yönlendirir

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Süper

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Eski telefonlar da bu şekilde tarihe karışacak, neden mı? Google Play Project her uygulamanın adımını ve işlemlerini izleyecekse daha fazla ram ve işlemcj kullanan bir google play store bizi bekliyor demektir. Kaspersky örneğine verebilirim. Harika bir virüs koruması, ancak eski teknoloji bilgisayarın canını okuyor her anlamda. Google da buna dönecek demek ki. Ancak koruma iyidir. Kaspersky’dan örnek verdim ancak şunu belirtmeliyim, harika bir virüs koruması bilgisayarlar için. Eğer yeni teknolojiye uygun bir bilgisayarınız varsa tavsiye ederim. Reklam değildir diye de belirtmek isterim. Neyse konuya dönüyorum. Kısaca eski teknoloji telefonları çöpe attıracak bir devrim, iyi yanları ve kötü yanları tartışılır diyemem. Güvenlik tartışılamaz bir konudur. Böyle bir uygulama şart. Kısacası derim ki ne zaman Google Play Project bahsedilen konuma gelirse o zaman gönül rahatlığı ile yeni bir Android telefon alabilirim. Bu yazıyı Samsung Note 5’den yazmaktayım.

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Yotube yeni bisey çıkardı kendisi vido kısıtlama yaptı ve kapatımıyoz kapatmak için google apps hesabı açındiyor ne yapmalıyız sizi izliyebilmek için anlatın bazı videolarınızı bu yüzden izliyemiyoruz

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

   Bence telefonunu formatla YouTube hiçbir zaman birşey indir demez
   sadece +18 içeriklerde;
   YouTube hesabınıza giriş yapın der
   o da yaşınızı onaylamak icin.

" Google Play Store, güvenlikte devrim yaşayacak! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Play Store, güvenlikte devrim yaşayacak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Play Store, güvenlikte devrim yaşayacak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "