Google Play Store’un internet dostu yeni güncellemesi


27 Mart 2020 Cuma 14:30
Google Play Store’un internet dostu yeni güncellemesi

Google Play Store‘da neredeyse 3 milyon uygulama var. Ancak bu geniş uygulama platformunda herhangi bir uygulama arandığında 50 farklı seçenek sunduğu için kafa karıştırıcı olabiliyor. Elbette, Play Store arama sonuçlarında farklı uygulamaların derecelendirmelerini ayarlıyor. Ayrıca Google en iyi ve popüler uygulamaların ilk olarak görülmesini sağlamak için arka planda çok sayıda algoritmaya sahip. Ancak bu yeni gelecek güncelleme mobil veri dostu olabilir.

Arama sonuçları artık daha ayrıntılı ve net

Google, Play Store’da küçük ama önemli bir değişiklik yapıyor. Uygulama aramaları artık uygulamanın boyutlarını ve sonuçlar arasındaki popülerliğini gösterecek. Özellikle internet hızının orta seviyede olduğu gelişmekte olan ülkelerde yararlı olabilecek bu güncelleme, kullanıcılarına, indirme boyutu gibi diğer metriklere ve uygulamanın genel popülaritesi gibi verilere erişim sağlıyor. Güncellemenin önceki halinde ise kullanıcılar uygulama listesinde dolaşırken tek tek uygulama içeriğine bakmak zorunda kalıyordu.

Play Store arama sonuçları

Google’ın yeni güncellemesi ile birlikte bu metrikleri doğrudan arama sonuçları sayfasında daha belirgin ve daha kolay bir şekilde gösterecek. Özellikle bir  karar vermeden önce diğer tüm seçenekleri gözden geçirmek isteyen kullanıcılar, uygulama keşfi yaparken zamandan tasarruf etmiş olacak.

Google güncellemeyi belirli ülkelere öncelik vererek tasarlamış olabilir

Ancak bu indirme boyutlarının uygulama listesinde yer alması her ülke için geçerli değil. Almanya’daki Android kullanıcıları, herhangi bir uygulamanın indirme boyutunu Play Store arama sonuçlarında görmediklerini bildiriyor. Burda da Google’ın bunu sadece gelişmekte olan ülkelere özel olarak yaptığı düşünülüyor. Mobil verinin pahalı olduğu ülkelerde indirme boyutlarını ayrı bir şekilde göstermesi büyük olasılık taşıyor. Google’dan yapılan bu küçük değişiklik, bu bağlamda kullanılabilirliği artırmaya yardımcı olacaktır.

Google Play Store arama sonuçları

Bu değişiklik henüz Google’ın sunucuları tarafında yapıldı ve henüz kullanıcılara sunulmadı dolayısıyla görmeniz biraz zaman alabilir. Yakında dünya genelindeki Android kullanıcıları güncellemeye erişebilir.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Google Play Store’un internet dostu yeni güncellemesi”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Gerek yok..

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   sana göre yok bazılarına göre var belki adamlar boşuna mı uğraşıyo sanıyosun sen kendini onladan uzman falan mı zannediyosun gereksiz konuşmalara lüzum yok

   1. Ziyaretçi dedi ki:

    boş konuşma fikrini belirtmiş adam

" Google Play Store’un internet dostu yeni güncellemesi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Play Store’un internet dostu yeni güncellemesi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Play Store’un internet dostu yeni güncellemesi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Demon's Souls oynanış videosu yayınlandı! Demon's Souls oynanış videosu yayınlandı!
 2. 2 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
 3. 3 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
 4. 4 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
 5. 5 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
 6. 6 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
 7. 7 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 8. 8 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
 9. 9 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
 10. 10 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!