Okunma

Google Play Store masaüstü tasarımı yenilendi!


20 Mart 2018 Salı 17:30
Google Play Store masaüstü tasarımı yenilendi!

Google tarafından Android uygulama mağazasının masaüstü tasarımı için ufak güncellemeler yapıldı. Peki, yeni Google Play Store masaüstü tasarımı ile neler değişiyor?

Google Play Store masaüstü tasarımı için güncelleme!

Google Play Store web sürümü içerisinde bir uygulama sayfasına girdiğinizde, daha önce sağ-sol ok tuşlarına bastığınızda doğrudan ekran görüntüsü büyüyordu. Bunun yerine artık ekran görüntüleri kaydırılıyor. Öte yandan, bu kaydırma işleminin biraz ağır aksak çalıştığı ve takılmalar olduğu görülüyor. Ayrıca, oklar sonraki ekran görüntüsüne geçmek için de kullanılamıyor.

Google Play Store masaüstü tasarımı

Yeni tasarımla birlikte cihaz uyumluluğu için aşağı açılır menü sağlanmaya başlıyor. Uygulama yüklemelerinin sayısı için de daha genelleştirilmiş bir biçimle karşılaşıyoruz. Uygulamalar için yapılan tüm yorumlar içinse başka bir sayfaya yönlendiriliyorsunuz. Bu sayfada yorumları cihaz türüne göre filtreleme şansına da sahipsiniz. Yine de Google’ın yenilikler üzerinde biraz daha çalışması gerektiğini söyleyebiliriz.

Google Play Store masaüstü tasarımı

Kademeli olarak görülebilecek olan yeni web sürümü tasarımı bakalım kullanıcılardan nasıl eleştiriler alacak?

:: Play Store tasarımı sizce nasıl olmalı? Yapılması gereken değişiklikler neler?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Google Play Store masaüstü tasarımı yenilendi!”

  1. ibrahim dedi ki:

    Masaüstü tasarımı gittikçe kötüleşiyor. Daha önceki versiyonunda resimleri hızlı bir şekilde inceliyebiliyordum. Ekrana gelen resimlerin hepsini değiştirebiliyordum. Sonra hepsine teker teker bakmamıza izin verdi. Sonunda daha da kötüleşti şimdi tek resmi bile hemen geçemiyorsun. Gittikçe batırıyorlar. Ben uygulama aradığımda bilgisayardan incelemeyi tercih ediyorum. Ama google bilgisayardan incelememiz için elinden gelen herşeyi yapıyor.

  2. Bar!s dedi ki:

    Daha kötü olmuş takılma var baya kaydırmada bende çok majör bir değişiklik sandım çok gerekli değildi.

" Google Play Store masaüstü tasarımı yenilendi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Play Store masaüstü tasarımı yenilendi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Play Store masaüstü tasarımı yenilendi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "