Google Play Store ne kadar kullanılıyor?


18.05.2017 19:00:00
Google Play Store ne kadar kullanılıyor?

Google tarafından düzenlenen Google I/O etkinliğinde konuşma yapan Mühendislik departmanının Başkan Vekili Dave Burke, 2016 yılında Google Play Store’dan toplamda 82 milyar uygulamanın indirildiğini belirtti.

Uygulamalar ne kadar kullanılıyor?

Burke’ün açıklaması sırasında 2015 yılının rakamlarına da değinildi ve 2016 yılında bir önceki yıla oranla 17 milyarlık bir artış yaşandığının altı çizildi. Yani 2015 yılında Google Play Store üzerinden toplamda 65 milyar uygulama indirilmişti.

Dave Burke ayrıca Android Wear 2.0 hakkında da önemli bilgiler verdi. Şu anda 24 farklı üreticinin Android Wear kullanan giyilebilir teknoloji ürünleri üretmekte olduğu da belirtildi.

Son olarak da Audi araç sahiplerini yakından ilgilendiren bir bilgi paylaşıldı ve Audi araçlar için üretilen Android Auto yazılımının çok kısa bir süre içerisinde hazır hale geleceği söylendi.

Bahsi geçen uygulama indirmeleri konusunda da paylaşılmayan nokta, indirilen 82 milyar uygulamanın kaçının hala kullanımda olduğu, kaçının ise hızlıca cihazlardan silindiğiydi. Google Play Store üzerinde günlük olarak kullanılan asıl uygulamaların dışında, birbirinden gereksiz ve işlevsiz uygulamaların yer aldığı düşünülecek olursa bu rakamın bir hayli yüksek olacağını öngörmek de yanlış olmaz.

:: Android cihazlarınızda toplamda kaç uygulama yüklü? Bunlardan kaçını aktif olarak kullanıyorsunuz?


 • yazarMurat Sağlam

  Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
  Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  “Google Play Store ne kadar kullanılıyor?” üzerine 3 yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   Olay store de ise yaramayan yüzlerce uygulama var bunların kaldırılması gerek

  2. SDN Okuru dedi ki:

   yazarın profil fotosuna bak 😀

  3. SDN Okuru dedi ki:

   instagram discord

  Yorum yazın

  Geri bildirim