Google Podcasts, iOS’a geldi


25 Mart 2020 Çarşamba 18:30
Google Podcasts, iOS’a geldi

Google Podcasts, Android güncellemesinin hemen ardından hizmete sunulan yepyeni özelliklerle dolu uygulaması ile ilk çıkışından neredeyse iki yıl sonra App Store‘da yerini aldı. Dahası, Google, yeni podcast’leri keşfetmenizi kolaylaştırmak için uygulamayı yeniden tasarladı.

Üç ana sekme ile kullanışlı arayüz

Uygulama, üç ana sekmeye odaklanarak hazırlandı: Abone olduğunuz podcast’lerin bulunduğu Ana Sayfa sekmesi, küratörlerin önerdiği popüler podcast tavsiyelerini alabileceğiniz Keşfet sekmesi ve dinleme geçmişiniz hakkında daha fazla bilgi edinebileceğiniz ve otomatik indirmeleri bulabileceğiniz Aktivite sekmesi.

Google Podcasts iOS

Ayrıca araştır sekmesi ile dinleyiciler; spor, haberler, komedi ve daha fazla konu içeren çeşitli kategorilerdeki popüler kayıtlara göz atabilir. Şovların yeni bölümleri yayınlandığında otomatik olarak indirilebiliyor. Bunun yanı sıra yeni bölüm geldiğinde bildirim ile kullanıcıya haber veriliyor. Bunlar elbette diğer uygulamaların yıllardır sunduğu kritik özellikler.

Senkronize özelliği ile kaldığınız yerden devam edin

Google Podcasts iOS’a geldi

Kullanıcılar, dinleme etkinliklerini Google Podcast’lerin olduğu platformlarda senkronize edebilecekler. Böylece bilgisayarınızı dinlediğiniz bir podcast’e daha sonra başka bir cihazda kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. iOS kullanıcıları zaten web üzerinde Google Podcast’leri kullanabiliyor olsa da, bir uygulamaya sahip olmak, podcast’leri tercih ettikleri zaman indirerek veri bağlantısına gerek duymadan dinleyebileceği anlamına geliyor. Yeniden tasarlanan uygulamanın Android sürümü bu hafta içinde kullanıma sunulacak. Engadget, Google Podcasts’in iOS cihazlar için App Store’da bulunacağını bildirse de uygulama platformda henüz gözükmüyor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Google Podcasts, iOS’a geldi”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Çok bekliyordum. Sonunda..

" Google Podcasts, iOS’a geldi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Podcasts, iOS’a geldi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Podcasts, iOS’a geldi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "