Okunma

Google Reader Nasıl Yedeklenir?


01 Temmuz 2013 Pazartesi 10:00
Google Reader Nasıl Yedeklenir?

Dünya çapında tepki toplayan bir karar ile popüler RSS servisi Reader‘ı kapatacağını açıklayan Google, bu kararını 1 Temmuz tarihinden itibaren hayata geçiriyor. Kullanıcıların üzen bu karar sonrasında bilgilerin yedeklenmesi de gündeme geldi.

Google Reader alternatiflerini görmek için tıklayın. 

Yedekleme nasıl yapılacak

Eğer sizin de Google Reader‘da bilgileriniz varsa bunları yedeklemenin kolay bir yolu var. Bunun için Reader ana menüsünde sağ üstte bulunan çark simgesine tıklayarak Reader Ayarları seçeneğine geliyorsunuz.

Burada İçe Aktar / Dışa Aktar menüsünde tıklayarak yedekleme işlemi için ilk adımı atıyorsunuz. Bu menüde Bilgilerinizi dışa aktarın seçeneğinin altında bulunan Download your data through Takeout opsiyonu ile dosyalarınızı yedekleyebiliyorsunuz. Birkaç dakika içinde bütün dosyalarınızı bu şekiled yedekleyebiliyorsunuz.

Yukarıda yazılanları rehber videomuzda da anlatıyoruz:

:: Bugüne kadar Google Reader’ı kullandınız mı?     

 

 
yazarÖzgür Çetin

10 yılı aşkın süredir teknoloji ve internet sektörüne yazılarıyla katkıda bulunan Özgür Çetin, mobil cihazlara ve dijital fotoğraf dünyasına özel bir ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google Reader Nasıl Yedeklenir? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Reader Nasıl Yedeklenir? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Reader Nasıl Yedeklenir? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "