Okunma

Google, reklamcılık için Blockchain’i araştırıyor!


22 Mart 2018 Perşembe 16:28
Google, reklamcılık için Blockchain’i araştırıyor!

Google’ın en kıdemli reklamcılık yöneticisi, şirketin sistemlerine Blockchain teknolojisini dahil etmeyi düşündüğünü söyledi. Ancak şu anda Google reklamcılık sektörü için resmi bir duyuru yapmadı.

Blockchain, hala büyük bir araştırma konusu

Google’ın en kıdemli reklamcılık yöneticilerinden Sridhar Ramaswamy, Avrupa Reklamcılık Haftası için konuşmasında şunlara yer verdi:

Blockchain, büyük bir araştırma konusu. Bu yüzden söylemek için kesin bir şeyim yok. Bunun hakkında çalıştığımız bir ekibimiz var. Blockchain teknolojisi, çalışabildiği çok sayıda işlem açısından süper ölçeklenebilir bir şey değil.

Google’ın ana şirketi Alphabet, SBI, Overstock.com, Citi ve Goldman Sachs, Blockchain’e en büyük yatırım yapan şirketler. Ayrıca Alphabet’nin Ripple için yatırımlar da var.

Sridhar Ramaswamy

“Toplum üzerinde inanılmaz bir etki yaratabilir.”

Ramaswamy sözlerine şöyle devam etti:

Blockchain, elbette muhteşem bir teknoloji. Bunu sanal para transferi olarak kullanabilirsiniz. Toplum üzerinde inanılmaz bir etki yaratabilir çünkü parayı taşımak zordur. Ancak, bu teknoloji ile ürün üretme konusunda sakin davranıyoruz. Aktif olarak ne yapılabileceğine bakıyoruz.

Google reklamcılık için ajansla birlikte çalışıyor

CNBC, Google’ın araştırmasının Truth adlı reklam ajansı ile birlikte yürütüldüğüne dikkat çekti. Ajansın teknoloji sorumlusu, Blockchain tabanlı bir reklam kampanyası başlatıldığını duyurdu.

Bu haftaki Avrupa Reklamcılık Haftası’nda konuşan ajansın teknoloji sorumlusu Oliver Southgate, tüm tedarikçileri kaydeden Blockchain tabanlı bir yasal sözleşme sistemi kullandıklarını da belirtti.

:: Blockchain ile bir çağ atlanacağını düşünüyor musunuz?
yazarCem Mildon

Teknoloji, spor ve kripto para gibi alanlarda çeşitli tecrübeleri ve girişimleri bulunan Cem, içeriklerini okuyuculara sunmaktan büyük zevk duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Google, reklamcılık için Blockchain’i araştırıyor!”

  1. Kerim dedi ki:

    Mildon ne demek?

" Google, reklamcılık için Blockchain’i araştırıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google, reklamcılık için Blockchain’i araştırıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google, reklamcılık için Blockchain’i araştırıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "