Okunma

Google Reklamlara Görsel Ekleyecek!


07 Haziran 2013 Cuma 09:30
Google Reklamlara Görsel Ekleyecek!

Yeni servisler geliştirirken eski servislerine de sürekli yenilikler getiren Google, bu seferki yeniliğini arama sonuçları sayfasında göstermiş olduğu reklamlar için yaptı.

Google, bundan böyle arama sonuçları sayfasında gösterilen reklamları görsel içerikle destekleyecek.

Bu yenilik sayesinde reklamverenler, kullanıcılara ürünleri hakkında görseller sunabilecekken bu görseller ise arama sonuçları sayfasına, Google Görsel Arama sonuçları arasından eklenecek.

Eklenecek olan görsellerin kontrolü Google tarafından yapılacak ancak reklamverenler açısından herhangi bir problem teşkil eden görseller bulunduğu zaman, istekler doğrultusunda bu görseller tekrar kontrol edilip reklamlardan kaldırılabilecek.

Şuan sadece belirli bölgelerde kullanılabilen ve sadece İngilizce yapılan aramalarda geçerli olan bu yeniliğin kısa zamanda tüm bölgelere dağıtılması bekleniyor. Google‘ın yapmış olduğu açıklamaya göre ise her altı aramanın birinde görsel bir obje ortaya çıkmakta. Bu sayede reklamlara yerleştirilecek olan bu görsellerin reklamlar açısından daha verimli olacağı belirtildi.

:: Google’ın yeni arama reklamları, sizce kullanıcı deneyimini olumsuz etkiler mi?

 
yazarMustafa Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, boş vakitlerinde fotoğraf çekmektedir. Yazar, farklı yazılımları ve iOS uygulamalarını incelemeyi sevmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Google Reklamlara Görsel Ekleyecek!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    “Neti yavaş olanlar paso küfür eder :S Misal ben ^#^ ” Thumbnail gösterimi netinizi yavaşlatmaz!

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Neti yavaş olanlar paso küfür eder :S Misal ben ^#^

  3. SDN Okuru dedi ki:

    arama yapınca görüntü açısından pek hoş durmaz bence

" Google Reklamlara Görsel Ekleyecek! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Reklamlara Görsel Ekleyecek! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Reklamlara Görsel Ekleyecek! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "