Okunma

Google’ın akıllı yanıt uygulaması: Reply


21 Şubat 2018 Çarşamba 07:00
Google’ın akıllı yanıt uygulaması: Reply

Google’ın Allo isimli mesajlaşma uygulaması ile kullanıcılara sunduğunu Akıllı Yanıtlama özelliğini üçüncü parti mesajlaşma uygulamaları tarafından kullanılabilir hale getirmeyi planladığını daha önce sizlere duyurmuştuk.

WhatsApp, Messenger ve WeChat gibi diğer mesajlaşma uygulamalarının Allo veya Google Inbox ile benzer şekilde gelen mesajlara kişiselleştirilmiş yanıtlar sunmasına imkan tanıyacak olan bu gelişme nihayet resmiyet kazandı

Henüz Google Play Store’da yayınlanmayan uygulamanın APK dosyası ortaya çıktı. İşte sadece bir Google hesabına ihtiyaç duyulan uygulamanın detayları!

Google Reply uygulaması ortaya çıktı! 

Akıllı yanıtlama sayesinde Restoranda mısın? şeklinde bir mesaj geldiğinde kullanıcılara ” Evet, oradayım ” tarzında bir akıllı yanıt tavsiye edilirken, Ne zaman evde olacaksın? gibi bir soru geldiğinde ise eve varış süresi otomatik olarak hesaplanarak yanıt olarak doğrudan sürenin iletilebilmesi sağlanıyor.

Google Reply

Uygulamanın sorunsuz çalışması için bildirimlerinizi görüntüleme izni vermeniz isteniyor. Bunun yanı sıra nerede olduğunuzu soran birisi için hızlı yanıtlar oluşturulabilmesi için konum servislerine erişim yetkisi vermeniz gerekiyor.

Rahatsız etme özelliği sayesinde araba sürerken veya uyurken, bildirimler kapatılarak şu anda sohbet edemediğiniz mesaj gönderen kişilere bildirilebilir. Bunun yanı sıra önemli durumlardan haberdar olmanız için, ” Biz sizi bekliyoruz ” gibi bir mesaj aldığınızda, rahatsız etme modu açık olsa bile uyarılırsınız.

Çok fazla mesaj alan kullanıcıların iş yükünü büyük oranda azaltan uygulama Whatsapp, Messenger, Android Mesajlar, Skype, Twitter ve Slack gibi popüler uygulamalar ile sorunsuz olarak çalışabiliyor.

Google Reply uygulamasının APK dosyası için tıklayınız.

Yukarıdaki linke tıklayarak uygulamanın APK dosyasına ulaşabilirsiniz. Ancak, APK dosyaları konusunda sorumluluk kabul etmediğimizi hatırlatmak isteriz.

:: Google’ın akıllı yanıtlama özelliğini beğendiniz mi?
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Google’ın akıllı yanıt uygulaması: Reply”

  1. Lemi Dolunay dedi ki:

    Yıllar evvelsi im+pro diye bir programla vardı Otomatik Yanıtlama yapabiliyordunuz ondan esinlenerek hazırladığı aşikar

  2. Fatih dedi ki:

    Yazmam gereken cevabı da bana sistem önerecekse bu kadar para verip aldığımız bu telefonları sosyal medya hesaplarımınızın ana sayfasında gezinmek için mi kullanıcaz ?

  3. Kerim dedi ki:

    Dunya bildigin cope dogru ilerliyor. Mesajlasma uygulamasini biz insanlar konusmayalim diye cikardik. Simdi de yazmayalim diye otomatik cevap niteligini tasiyan hizli cevap modulunu olusturduk. Yazik bize.

" Google’ın akıllı yanıt uygulaması: Reply konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google’ın akıllı yanıt uygulaması: Reply ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google’ın akıllı yanıt uygulaması: Reply ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "