Okunma

Google Search Console Duyuruldu


21 Mayıs 2015 Perşembe 10:00
Google Search Console Duyuruldu

İnternet dünyasının en büyük sitelerinden olan Google, sürekli yeni çalışmalar ile karşımıza çıkıyor. Bir süredir Android cephesindeki çalışmalarını yoğun olarak sürdüren şirket, şimdi de internet tarafında küçük ve etkili bir adım attı.

Google‘ın web sitesi yönetenler için sunduğu Webmaster Tools, yeni adı ile artık çok daha geniş bir kitleyi hedefliyor. Artık Search Console adı ile kullanılacak Webmaster Tools‘ta önemli değişiklikler olmadı. Peki, sistemin ismi neden değişti?

Google‘ın bu durum için basit ve etkili bir açıklaması mevcut. Belirtilene göre Webmaster Tools ismi, sistemin sadece webmaster mesleğine sahip olanlar tarafından kullanılıyormuş gibi görünmesine neden oluyor. Ancak sistem, farklı mesleklerden olup web sitesi yöneten her kullanıcıya açık.

Bu nedenle sistemin herkese hitap etmesi için Search Console ismi tercih edilmiş. Sistemde isim değişikliği dışında, başka önemli bir gelişme olmadı. İsterseniz Search Console tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

:: Google’ın seçtiği Search Console ismini beğendiniz mi?
yazarCaner Sönmez

Yeni teknoloji ve girişimleri başarılı şekilde takip eden Caner, yeni nesil mobil teknolojilere ve Android'e karşı beslediği ilgiyle birlikte, deneyimlerini sizlerle paylaşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google Search Console Duyuruldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Search Console Duyuruldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Search Console Duyuruldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "