Google’dan siyahi girişimcilere büyük destek


18 Haziran 2020 Perşembe 07:30
Google’dan siyahi girişimcilere büyük destek

ABD’de George Floyd‘un bir polis tarafından katledilmesi, ülke çapında durdurulamayan bir kaosa neden olmuştu. Gittikçe büyüyen protestolar devam ederken beyaz ve siyah vatandaşlar arasındaki ekonomik eşitlik gündeme geldi. Eşitsizliğin bir nebze önüne geçmek isteyen Google, siyahi girişimcilere destek olacak.

Bu duruma karşı harekete geçen ırksal eşitlik derneklerine Apple tarafından 100 milyon dolarlık yardım yapıldığını görmüştük. Bu kez Google tarafından siyahi girişimcilere 175 milyon dolarlık maddi yardım sağlanacağı açıklandı.

Google siyahi girişimcilere destek olacak: 175 milyon dolar

Irksal eşitsizlik gündeme gelmiş iken teknoloji devlerinden maddi yardım açıklamaları geliyor. Google’ın siyahi insanlara destek olması amacıyla ayırdığı 175 milyon dolar, aslında ırksal eşitsizliğe karşı yürütülen kampanyanın bir parçası. Dört gruba ayrılan “ekonomik fırsat eşitliği” kampanyasının 100 milyon doları girişimcilik odaklı destek için kullanılacak.

google siyahi girişimcilere destek paketi

Ekonomik fırsat eşitliği paketinin 50 milyon doları siyahi topluluğa yardım amacına hizmet eden vakıflara, kalan 25 milyon dolar ise siyahi çalışanlar ve öğrenciler için harcanacak. Ayrıca şirketin üst düzey yönetimine daha çok siyahi insanın katılımı için sözler verildi. Verilen söze göre 2025 yılında firmanın üst düzey yönetiminin yüzde 30’u siyahi vatandaşlardan oluşacak.

Google’ın 2020 raporuna baktığımızda siyahi çalışanlar yönetim kısmında yüzde 25’lik yer ediniyor. Şirketin yaptığı açıklamaya göre bu değişiklikler siyahi insanlara şirkette değer gördüğünü hatırlatacak. Sizce şirketin siyahi girişimcilere destek kampanyası ABD’deki ekonomik eşitsizliğin bir nebze önüne geçebilir mi?

 
yazarEmre Özdoğan

2020 yılının Mart ayında Shiftdelete ekibine dahil olan genç yazar artırılmış gerçeklik ve yapay zeka ile ilgili çalışmalarda bulunuyor. Teknoloji dünyasında bildiklerini anlatmak için içerik üretiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Google’dan siyahi girişimcilere büyük destek”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Şirket içi sorun değil,ama ülke bazında eşitsizliği tam kıracağını zannetmem

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  sadece gosteris yarisindalar

" Google’dan siyahi girişimcilere büyük destek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google’dan siyahi girişimcilere büyük destek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google’dan siyahi girişimcilere büyük destek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
 2. 2 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
 3. 3 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
 4. 4 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
 5. 5 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
 6. 6 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
 7. 7 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
 8. 8 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
 9. 9 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!
 10. 10 Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar