Okunma

Ebay, Skype’ı Kime Satar?


27 Ocak 2009 Salı 16:55
Ebay, Skype’ı Kime Satar?

Ebay‘in patronu John Donahue tarafından “şahane bir ayrı iş” olarak nitelendirilen Skype, sanırız sahibinden uzaklaşmanın eşiğinde. Elektronik ticarette VoIP uygulaması olarak faydalanamadığı Skype‘ı satması daha önceden de gündeme gelen Ebay, bu defa biraz daha ciddi düşünüyor olabilir. Özellikle yeni CEO‘nun bu nitelemesinden sonra, gözler büyük bir alıcı aramaya başladı.

Yoksa Google mı?

Büyük alıcı aranması açısından bakıldığında Google’ın potansiyel alıcılardan birisi olması büyük bir ihtimal. Zamanında Ebay’in 2,6 milyar dolar ödediği Skype’ın şu anki efektif değeri ne kadar arttı bilinmese de, Ebay zamanında çok fazla ödediğini de kabulleniyor. Tahminimizce verdiği parayı kurtarsa, kârdır.

:: Google, Skype’ı alır mı?

Bilgi için: Skype
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Ebay, Skype’ı Kime Satar?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Google alsın lütfen…

" Ebay, Skype’ı Kime Satar? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ebay, Skype’ı Kime Satar? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ebay, Skype’ı Kime Satar? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "