Rekabet Kurumu: Google savunma yapacak!


19 Aralık 2019 Perşembe 16:55
Rekabet Kurumu: Google savunma yapacak!

Google servislerine 1.5 saat ulaşılamaması dünyanın çeşitli ülkelerinin yanı sıra ülkemizde de ciddi bir karmaşaya neden oldu. Son günlerde Google ile Rekabet Kurumu arasında yaşanan gerginlikler insanlarda daha fazla paniğe yol açtı.

Bu kesinti sırasında “Google’a erişimin engellenmesi” gibi gerçekle alakası olmayan iddialar ortaya atıldı. MOBİSAD ile Google arasında önemli bir toplantı gerçekleştirilirken, Rekabet Kurumu’ndan da oldukça önemli bir açıklama geldi.

Rekabet Kurumu: Google sözlü savunma tarihini açıkladı

Rekabet Kurumu’nun internet sitesinde yapılan açıklama ile Google’ın 5 Şubat 2020 tarihinde sözlü savunma yapacağı belirtildi. Bu tarihe kadar sürecin nasıl ilerleyeceği oldukça merak ediliyor.

Kurumun yaptığı resmi açıklama şu şekilde;

“Google’ın genel arama pazarındaki hâkim durumunu kötüye kullanarak çevrimiçi alışveriş hizmetleri pazarındaki rakiplerinin faaliyetlerini zorlaştırmak suretiyle 4054 sayılı Kanun’un 6. maddesini ihlal ettiği iddiası üzerine yürütülen soruşturmada sözlü savunma aşamasına gelindi. Bahse konu sözlü savunma toplantısı, 5 Şubat 2020 tarihinde saat 10.00’da yapılacak.

Toplantıya katılmak isteyen şikâyetçi ve üçüncü kişilerin, “Rekabet Kurulu Nezdinde Yapılan Sözlü Savunma Toplantıları Hakkında Tebliğ” uyarınca, toplantı konusu ile ilgili menfaat ilişkilerini ortaya koyan bilgi ve belgeleri içeren dilekçeyle 27 Ocak 2020 günü mesai saati sonuna kadar Rekabet Kurumuna başvurmaları gerekmektedir.”
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Rekabet Kurumu: Google savunma yapacak!”

 1. Anonim dedi ki:

  Sen haklısın google sonuna kadar arkandayız

 2. İstan34bul dedi ki:

  Google fetöcü 😆

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Gelsin anlatsın. Bir barbar değiliz. Dinler yeniden değerlendiririz. Efendi olmak şartıyla

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Dik dur eğilme, bu millet seninle

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  ab ye Rusya ya sesini çıkaramayan google Türkiye ye artistlik yapıyor. ekonomik olarak ne kadar güçlüyüz ortada

 6. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bu olmaz imtiyaz tanınması kabul edilemez Google Avrupa Birliği ve Rusya’ta gösterdiği hassasiyeti neden söz konusu Türkiye olunca rest çekiyor görün restini bak baklım milyarlık geliri olduğu Türkiye’den çıkabiliyor mu?

 7. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bu açıklamanın android ile alakası yok. çevrim içi alışveriş hizmetleri pazarındaki rakiplerinin faaliyetlerini zorlaştırmak yazıyor. Konu online alışverişle ilgili.

" Rekabet Kurumu: Google savunma yapacak! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Rekabet Kurumu: Google savunma yapacak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Rekabet Kurumu: Google savunma yapacak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "