Google’dan Stadia ısınma sorunu açıklaması


26 Kasım 2019 Salı 09:50
Google’dan Stadia ısınma sorunu açıklaması

Google’ın oyun dünyasını baştan aşağı değiştirmeyi planladığı platformu Stadia, 19 Kasım’da kullanıma sunuldu. Tamamen yeni bir teknolojinin piyasaya sürülmesi beraberinde bazı sorunları getirebiliyor. Stadia da benzer bir kaderi yaşadı. Birçok kullanıcı Stadia ısınma sorunu ile ilgili şikayetlerini dile getirdi.

Stadia ısınma sorunu için açıklama

Reddit üzerinden şikayetlerini dile getiren bir oyuncu Destiny 2 oynarken, Chromecast Ultra’nın aşırı ısındığını ve aniden kapandığını bildirdi. Başka kullanıcılar da benzer sorunlarla şikayetlerini dile getirdi. Hepsinin odağında ısınma problemi bulunuyordu. Bazı kullanıcılar da kapanma sorunu yaşamasalar da rahatsız edici derecede ısınmanın söz konusu olduğunu belirtti.

Cihazların çalışırken ısınması aslında normal bir durumda. Google temsilcisi de yaptığı açıklamada bu  sözlere yer verdi.

Temsilci açıklamasında şunları söyledi: “Bir cihazdaki herhangi bir ısınmanın endişe verici olabileceğini biliyoruz. Ancak, Chromecast Ultra için aşırı ısınma sorununun söz konusunu olmadığını söyleyebiliriz. Normal kullanım sırasında tüm cihazların yüzeyi ısınabilir” dedi. Ayrıca, geliştirici ekibin hem donanım hem de oyun ve hizmetler üzerinde birçok test yaptığının da altı çizildi. Bu testler sonucunda termal kapanma sorunlarının yaşanmadığı belirtildi.

Şimdilik Google cephesinden gelmiş tek resmi açıklama bu olsa da kullanıcıları tatmin etmediğini söyleyebiliriz. Kullanıcılar, Google’ın laboratuvar testlerinde herhangi bir sorun yaşanmamasına rağmen, günlük kullanımda ısınmanın olduğu konusunda ısrarcı.
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

Arkadaş bir controller’i bile düzgün yapamadıysanız bu sistem ne kadar devam edecek acaba. Yarın sistem komple patlamassa şaşırmayın. Bu Cloud Game platformuna damga vurucak firmayı söyleyim size Steam çok büyük yeniliklerle geliyor hazır olun.

" Google’dan Stadia ısınma sorunu açıklaması konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google’dan Stadia ısınma sorunu açıklaması ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google’dan Stadia ısınma sorunu açıklaması ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  2. 2 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  3. 3 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  4. 4 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  5. 5 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  6. 6 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  7. 7 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!
  8. 8 İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık
  9. 9 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  10. 10 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik