Okunma

Google’ın aracı tavşana çarptı, her şeyi kaydetti!


10 Temmuz 2019 Çarşamba 16:16

Google‘ın sokak görüntülerini ayrıntılı bir şekilde paylaşmak için sürekli görüntü kaydettirdiği ve sokak sokak dolaştırdığı Google Street View aracı ilginç bir olayla karşımızda. Google Street View aracı, çarptığı bir tavşanın metrelerce yukarıya uçmasını da kaydetti.

Google Street View aracı çarptığı tavşanı kaydetti

Google’ın harita üzerindeki tüm bölgeleri detaylı bir şekilde fotoğrafa dönüştürme projesinin başrolü Google Street View aracı bu sefer bir kaza ile karşımızda. Polonya’nın kırsal yollarını dolaşan araç çatısına monte edilmiş 360 derecelik kamerayla kendi yaptığı kazayı kaydetti.

Polonya’nın Biala Droga kentini kaydeden araç karşısına çıkan tavşana çarparak hayvanı metrelerce havaya uçurdu. Bu görüntülerin ortaya çıkmasıyla kimi kullanıcılar olaya dehşet içinde bakarken kimileri de bu aracın neden bu kadar hızlı gittiğini sorgulamaya başladı.

Google Street View aracı tavşana çarptı! - ShiftDelete.Net (1)

Tavşanın nihai kaderinin ne olduğu henüz bilinmese de sosyal medyada hayvan severler bu olayın araştırılması konusunda haklı bir tepki içerisindeler. Olay hakkında daha fazla bilgi için Google ile bağlantı kuruldu. Fakat Google tarafından resmi bir açıklama henüz gelmedi.

Reddit kullanıcılarından biri de “Google arabalarının her zaman oldukça yavaş olduğunu hayal etmiştim. Yanılmışım galiba.” dedi. Olay hakkında şirket tarafından resmi bir açıklama bekleniyor.
yazarMustafa Büyükçağlayan

Teknolojik gelişmelerin insanlığa yön vereceğine inanan Mustafa Büyükçağlayan; Dijital pazarlama alanındaki çalışmalarını 3 yıla yakın bir süredir devam ettiriyor. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inandığı için bilişim ve teknoloji alanında makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Google’ın aracı tavşana çarptı, her şeyi kaydetti!”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Yemek için 50 inek öldürmek suç değil ama bir tavşana çarpmak suç. Zaten dünyada tavşana çarpan tek araç bu. Ya kamera çekmeseydi aynısını diyebilecek miydin? O zaman çektiği zaman da bir şey demeye hakkın yok

  2. Anonim dedi ki:

    Aynı benim ülkem, bizde bu konularda çok hassasız gerçekten çok duyarlıyız.

" Google’ın aracı tavşana çarptı, her şeyi kaydetti! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google’ın aracı tavşana çarptı, her şeyi kaydetti! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google’ın aracı tavşana çarptı, her şeyi kaydetti! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "