Okunma

Google’ın Sürücüsüz Otomobili Ne Durumda?


13 Mayıs 2016 Cuma 14:30
Google’ın Sürücüsüz Otomobili Ne Durumda?

Google, “geleceğin otomobil” teknolojileri olarak betimlenen sürücüsüz otomobil teknolojileri kapsamındaki çalışmalarını sürdürüyor.

Çalışmalarını henüz test aşamasında olan Google, sürücüsüz otomobil teknoloji testlerine bir eyaleti daha ekledi.

Daha öncesinde İngiltere’nin Başkenti Londra’da sürücüsüz otomobil çözümlerinin testlerini gerçekleştiren şirket, ABD’nin Arizona Eyaleti’nde test çalışmalarına başladı.

Google’ın Testlerinde Sizde Bulunabileceksiniz

Google, sürücüsüz otomobillerini henüz piyasaya sürmeden kullanıcılarla tanıştırmak adına, sürücüsüz otomobillerini kullanıcılar eşliğinde test etme seçeneğini sunuyor.

Günde 6 ila 8 sekiz saat arasında değişen sürelerle test edilen otomobillere, 20 dolar karşılığında 1 saat süresince binilebiliyor.

Google, otomobil ve kullanıcı güvenliği açısından ise konuyla ilgili bazı tedbirleri almış durumda. Belirli bir yaş sınırı, sürücü lisans belgesi vb. kıstaslar, sürücüsüz otomobili denemek isteyen kullanıcılarda bulunması gereken özellikler arasında yer alıyor.

Yani, normal bir otomobil sürmeniz için gerekli tüm koşullar, 1 saatlik sürücüsüz otomobil deneyiminizde gerekli olacak.

16-05/13/home-where.jpg

Engadget’ta yer alan habere göre, Google’ın sürücüsüz otomobil teknolojilerindeki test aşamalarını sorunsuz bir şekilde sürdürdüğü ifade ediliyor.

Sürücüsüz otomobillerin henüz hangi tarihte piyasaya sürüleceğine ilişkin bir bilgi olmasa da, bu bağlamda beklenilen zamanın çokta uzak olmadığını dile getirebiliriz.

:: Google’ın sürücüsüz otomobillerinin test aşamalarında 1 saatliğine de olsa yer almak ister miydiniz?
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Google’ın Sürücüsüz Otomobili Ne Durumda?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    türkiyede bu arabalar işlemez özellikle doğuda 😀

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Ben tr de pek şansları olduğunu sanmıyorum

  3. SDN Okuru dedi ki:

    tübitak yeni devrim arabasını sürücüsüz yapacak !!!

" Google’ın Sürücüsüz Otomobili Ne Durumda? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google’ın Sürücüsüz Otomobili Ne Durumda? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google’ın Sürücüsüz Otomobili Ne Durumda? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "