Okunma

Google TV Sitesi Yayında!


04 Ekim 2010 Pazartesi 16:03
Google TV Sitesi Yayında!

Google‘ın son oyuncağı Google TV, sonunda kendisine ait bir web sitesi ile kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Google TV’nin resmi sitesinde, bu servise ait geniş ve detaylı bilgilendirmeler bulunuyor. Google, bu servisiyle birlikte televizyon dünyasının internet ile iç içe geçme aşamasında oluyor olmasının avantajlarını sonuna kadar kullanmayı planlıyor.

 

 

Google TV ile birlikte Google, “Televizyon dünyası, arama motoruyla tanışıyor” sloganını kullanıyor. Zira Google TV kullanıcılara, televizyon anlayışını baştan aşağı değiştirmeyi vadediyor. Uygulama desteği, popüler televizyon şovları hakkında geniş ve detaylı bilgi alabilme sistemi ve Android temelli telefonlara yüklenebilecek olan bir uygulama sayesinde, telefonunuzu uzaktan kumanda olarak kullanabilme özelliği sayesinde Google TV, teknoloji meraklılarının ilgisini bir hayli çekti.

Multimedya Platformu

Bu yenilikçi servisin en önemli amacı, tüm interneti televizyonunuza taşıyabilmek. Google arama motorunun televizyonunuza entegre olmasıyla birlikte televizyonunuz da tam anlamıyla bir multimedya platformuna dönüşüyor olacak. Tabii Google bu konuda ne kadar başarılı olabilecek bunu zamanla göreceğiz.

 

 

Google TV internet sitesinde servisin hemen her özelliği detaylı bir şekilde tanıtılıyor. Google’ın, ürün tanıtım konusunda ne kadar açıklayıcı ve pratik yolları kullanıcılarına sunduğunu göz önünde bulundurursak, bu web sitesi de Google TV’ye ait akıllarda hiçbir soru işareti kalmamasını sağlıyor.

Beklenti Büyük

Site üzerinde ayrıca uygulama gelişticilerine de bir çağrı bulunuyor. 2011’de yayınlanması için geliştiricilerin, çeşitli uygulamalar geliştirebileceğini ve bunları Google TV üzerinden tüm dünyaya sunabileceklerini söylüyor. Böylece Google TV içeriğine dünyanın çeşitli yerlerindeki geliştiriciler de katkıda bulunabilecek.

 

 

Servisin getirmeyi planladığı yeniliklerden bir tanesi de, reklam dünyası ile ilgili. Reklam dünyası da Google TV ile birlikte dinamizm kazanacak. Ucu tamamen açık olan internet reklamcılığı ile televizyon reklamcılığını ortak bir paydada buluşturacak olan Google TV, bu alanda reklamcılara da önemli pay düşeceğinin altını çiziyor.

Google TV Resmi Sitesi

:: Google TV’den beklentileriniz nelerdir?

 
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google TV Sitesi Yayında! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google TV Sitesi Yayında! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google TV Sitesi Yayında! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "