Okunma

Google Twitter’ı Arayacak


15 Haziran 2009 Pazartesi 09:37
Google Twitter’ı Arayacak

Google, Twitter ve benzeri mikro blog içeriklerini indeksleyip derecelendirecek bir servisin hazırlığını yapıyor. Twitter’ın mevcut bir arama motoru olmasına rağmen, sonuçları sadece tarihe göre sıralaması ve Twitter‘a has olması, mikro blog aleminde tutunabilmesinin önünü kapatıyor.

Daha Fazla Seçenek

Google tarafından geliştirilen arama servisi ise, tıpkı Google Blog Arama‘da olduğu gibi sonuçları uyumluluğa göre sıralayabilecek ve Google‘ın web arama motoruyla da entegre edilebilecek. Yeni arama motoru, mikro blogların popülaritesini henüz yaygınlaşmadığı ülkelerde(Türkiye gibi) artırmak için de önemli bir fırsat olabilir.

:: Mikro blog servislerini kullanıyor musunuz?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google Twitter’ı Arayacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Twitter’ı Arayacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Twitter’ı Arayacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "