Okunma

Google, Ücretsiz SMS’i Bitirdi!


29 Mayıs 2015 Cuma 16:12
Google, Ücretsiz SMS’i Bitirdi!

Gmail veya Google Apps kullanıcılarını çok mutlu eden verimli uygulamalar listesinde üst sıralarda Google Takvim bulunuyor.

Ajandaya girilen toplantılar, dilediğiniz bir zamanda size ücretsiz SMS ile hatırlatılabiliyordu. Bu SMS’leri unutsanız iyi olur. Google‘dan gelen açıklama aynen şöyle;

Google Takvim’deki SMS bildirimleriyle ilgili Önemli Duyuru

27 Haziran 2015’ten itibaren, artık Google Takvim’den SMS bildirimleri gönderilmeyecektir. SMS bildirimleri, akıllı telefonların kullanılmaya başlanmasından önce kullanıma sunulmuştu. Artık, akıllı telefonların ve bildirimlerin kullanıldığı bir ortamda, İnternet’e bağlı olmasanız da mobil cihazınızda daha zengin ve daha güvenilir bir deneyime sahip olabilirsiniz.

Lütfen dikkat: Google Drive for Work, Google Apps for Work (ücretli sürüm), Google Apps Eğitim Sürümü ve Google Apps Devlet Sürümü müşterileri bu değişiklikten etkilenmeyecektir.

– Google Takvim Ekibi

SMS faturaları ağır mı geldi?

Google, her ne kadar bu tasaarrufu, “gerek kalmadı” diyerek duyursa da, kullanıcıların beğenerek kullandığı bu özelliğin kaldırılmasının arkasında, operatörler tarafından Google’a kestiği faturalar da olabilir. 

Benzer şekilde, SMS hizmeti ile güvenlik sağlayan bankalar, bu SMS’lerin bedelini bazen müşterilerine yansıtabiliyorlar. Hayatımızı ipotek ettiğimiz bankalar bile SMS faturalarından bu kadar çekiniyorsa, Google’ın bu kararı almasını da bir şekilde anlayabiliriz. 

:: Google Takvim’den SMS gelmezse, hayatınızdan bir şey eksilir mi?
yazarHakkı Alkan

ShiftDelete.Net'in kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; kişisel sitesi hakkialkan.com üzerinden de blog güncellemektedir. 
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

8 yorum - “Google, Ücretsiz SMS’i Bitirdi!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Aynen katılıyorum. Bu servisi kullanmaya başladığımda bende de akıllı telefon yoktu. çok işime yarrıyordu. Şimdi ise aldığım mesajların sms leri geliyor ama dikkate almıyorum aynı anda bildirimi 5dk daha erteleyebiliyorum. bildirim daha pratik oluyor.

 2. Ahmethz dedi ki:

  yine yalan yanlýþ bir baþlýk, içeri giriyorum ücretsiz smsi bitirdi diyor. bu mu oldu þimdi teknoloji haberciliði?

 3. SDN Okuru dedi ki:

  google keep ile herşey yolunda sıkıntı yok 🙂 sms'e gerek yok yani

 4. SDN Okuru dedi ki:

  iMessage çakması yani

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Aynen bankalar operatörler bile çekiniyorsa Google çekinmekte haklı

 6. SDN Okuru dedi ki:

  halen bir fiil kullanıyodum ben bunu yaw :S kötü oldu

 7. SDN Okuru dedi ki:

  hep bilgisayar başına geç ve toplantılarını not et falan üşeniyordum bence de takvim uygulamaları daha mantıklı şuan için. ama akıllı telefonlardan önce harbiden işe yarıyordu ve hatta google bunu ilk hizmete soktuğunda hem çok sevinmiş hem de şaşırmıştım. adamsın google yea falan dediğimi hatırlarım 🙂

 8. SDN Okuru dedi ki:

  bu arada uzun zamandır yazı yazmıyordun hakkı abi. bu kötü haberi vererek uzun süredir yazı yazmama orucunu da bozmuş oldun. :)))))

" Google, Ücretsiz SMS’i Bitirdi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google, Ücretsiz SMS’i Bitirdi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google, Ücretsiz SMS’i Bitirdi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "