Okunma

Google ve Ford Birlikte Çalışacak


22 Aralık 2015 Salı 13:00
Google ve Ford Birlikte Çalışacak

Yahoo Autos’a göre, önümüzdeki ay Las Vegas’ta gerçekleşecek olan Tüketici Elektroniği Fuarı ile birlikte duyurulması beklenen anlaşmaya göre Google ve Ford, sürücüsüz arabaları geliştirmek ve üretmek için birlikte çalışmaya başlayacak.

Google sözcüsü henüz firmanın Ford ile direkt temasta olduğunu söylemedi ve bu konuda yorum yapmadı ancak otomobil firmalarıyla görüşüldüğü onaylandı. Google, 2020 yılında sürücüsüz arabaları başarılı şekilde piyasaya çıkarmak istiyor.

15-12/22/google-surucusuz-araba.jpg

Ford, Google ile başarılı olabilir

Google ile anlaşabilen ilk otomobil firması olmak Ford’a, özellikle rakipleri Mercedes, BMW, Volvo ve Tesla karşısında yüksek bir avantaj getirebilir. 2014 yılındaki CES etkinliğinde Ford CEO’su Mark Field, 5 yıl içerisinde bir firma sürücüsüz arabaları getirecek demişti.

Raporlara göre bu birleşme yasal olarak Ford firmasından ayrı olacak ve böylece firmanın yük altına girmesi önlenecek. Volvo bu konuda tam tersi bir tutum almış, yaşanan kazaların veya hacklenme olaylarının tüm sorumluluğunu üstlenmişti. Bunun karşılığında Google, sürücüsüz arabaların üretimine yardımcı olabilecek ve onları güvenle müşterilere ulaştıracak bir firma kazanmış oluyor.

Her ne kadar CES 2016’da Google ve Ford ortaklığının duyurulması beklense de yine Yahoo Autos raporlarına göre, bu anlaşma sadece özel bir anlaşma değil. Yani Google, istediği başka bir firmayla sürücüsüz araba üzerine çalışmakta özgür.

:: Google ve Ford ortaklığı hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarEmirhan Üstünsoy

Uzun süredir oyun ve teknoloji sektöründe bulunan Emirhan, bu tecrübesini ve sevdasını SDN bünyesinde yazıya döküyor. Tam bir PC oyuncusu ve aynı zamanda iyi bir müzik düşkünü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Google ve Ford Birlikte Çalışacak”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    2 firmayada yarar ama en çok forda yarar bu…

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Bu arabalar neden hala uçmuyor siz onu söyleyin.

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Ya sürücüsü olmayan arabaya araba mı denir. Müzeyyen Senar Huysuz ve Tatlı kadın derken vitesi 3'ten 4'e çekmenin tadı bir başka.

" Google ve Ford Birlikte Çalışacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google ve Ford Birlikte Çalışacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google ve Ford Birlikte Çalışacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "