Okunma

Google ve Qualcomm’dan Project Tango Telefon


30 Mayıs 2015 Cumartesi 08:00
Google ve Qualcomm’dan Project Tango Telefon

3D yazıcıların ucuzlaması ve birçok okulda ve hatta evde kullanılmaya başlanmasından sonra insanların “3D tarayıcı” aradıklarına ve modelleme yapmaya çalıştıklarına şahit olmaktayız. Cep telefonları için bu tarz bazı programlar yapılsa da alan derinliği sağlayamayan bir kamera sensörünün bir nesneyi 3D algılamasını beklemek göle maya çalmaya benzer.

Google‘da bu sorunun üstesinden gelmek için bir süredir Project Tango adını verdiği bir proje üzerinde çalışıyor. Bu projenin ilk ürünü Project Tango Tablet ise geçtiğimiz gün 512 dolar fiyat etiketiyle piyasaya sunuldu.

15-05/30/project-tango-tablet.jpg

Gelen bilgiler Google ve Qualcomm’ın ortaklaşa yürttükleri Project Tango Phone üstünde çalıştığını gösteriyor. Telefon ile nesnelerin 3D haritalarını çıkartmak ise hem daha kullanışlı hem de daha kolay bir hale gelecektir diye düşünüyoruz. 

15-05/30/project-tango-phone.jpg

:: 3D Yazıcılar Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?
yazarVolkan Manav

Son 5 yıldır profesyonel anlamda teknoloji yazarlığı yapan, "hangi telefonu almalıyım" sorusunun temel muhatabı, Asil Dora'nın babası ve tam bir donanım aşığı.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Google ve Qualcomm’dan Project Tango Telefon”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Tango'nun arkasında kim bilir neyi hedefliyorlar…

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Bu google bütün ilerimizi kolaylıştırmakla hükümlü sanki şuraya bak.

  3. SDN Okuru dedi ki:

    güzel bir gelişme

" Google ve Qualcomm’dan Project Tango Telefon konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google ve Qualcomm’dan Project Tango Telefon ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google ve Qualcomm’dan Project Tango Telefon ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "