Okunma

Google ve Sony’den Dev İşbirliği


21 Mart 2009 Cumartesi 09:30
Google ve Sony’den Dev İşbirliği

Google‘ın kendi e-kitap projesi için dijital taramalarını çıkardığı yarım milyon kitap, Sony Reader sahiplerine ücretsiz sunulacak. Sony’nin mağazasında bulunan kitap sayısını 600.000‘e, yani Kindle’ın kütüphanesinin iki katına çıkaran bu işbirliğinin satır aralarında ise başka detaylar yer alıyor.

Madalyonun Diğer Yüzü

Örneğin kitapların çoğu 80 yıl önce yazılmış hazine arazisi çalışmalarından ibaret. Ayrıca bu eserlere erişmek için Sony Reader tek çözüm değil, Google kütüphanesine girebildiğiniz herhangi bir bilgisayar ve mobil cihaz da işinizi görebilecek. Yine de bu ortaklığın basın bültenlerine sadece rakamlarla(500 bin yeni kitap gibi) yansıyacağını tahmin etmek zor değil.

:: Konuyla ilgili görüşlerinizi forumda paylaşın.

Bilgi İçin : Sony Reader
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Google ve Sony’den Dev İşbirliği”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Ben tahmin ediyorumki Sony Erikson ilişkisi biteck ve Sony Google ilişkisi başlayacaktır.

" Google ve Sony’den Dev İşbirliği konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google ve Sony’den Dev İşbirliği ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google ve Sony’den Dev İşbirliği ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "