Okunma

Gmail’in Yerini Bu Servis mi Alacak?


30 Mayıs 2009 Cumartesi 09:36
Gmail’in Yerini Bu Servis mi Alacak?

İletişim ve çalışmanın bir arada sürdürüldüğü servisler internet dünyası için pek de yeni sayılmaz. Ancak Google I/O geliştiriciler konferansında tanıtılan Google Wave adlı yeni servis, Gmail ve Google Docs‘un yerini alabilecek kadar yüksek bir potansiyele sahip.

Özgün bir çalışma alanı oluşturarak, dosyaları birlikte düzenlemeyi, etkinlik planları yapmayı, karşılıklı oyunlar oynamayı ve yeni haberleri bir arada yorumlamayı mümkün hale getiren Google Wave, gerçek zamanlı olarak zengin metin, fotoğraf, video, harita ve sosyal ağ bildirimleri üzerinde çalışmayı sağlıyor.

Nasıl Kullanılacak?

Görüşme ve belgeden oluşan bir “dalga”, kullanıcılar tarafından oluşturulup yeni kişilerin eklenmesiyle genişletilebiliyor. Katılanlar bu dalgaya yanıt yazabiliyor veya düzenleyebiliyor. Google Wave yapı itibarıyla hem hızlı mesajlaşmalar, hem de sabit içerikler için uygun bir alan profili çiziyor.

Google’ın Sydney ofisinde beş kişilik bir çekirdek ekip tarafından geliştirilmeye başlanan Google Wave, aslında 2007 yılından bu yana üzerinde çalışılan bir proje. Bu yıl bitmeden tamamlanması beklenen servisle ilgili daha iyi bir fikir edinmek için, Google Wave’in ilk görüntülerinin bulunduğu galerimizi gezmeyi ihmal etmeyin:


Ekran görüntülerinin tamamı için tıklayın.

:: Google Wave hakkında görüşleriniz nelerdir?

Bilgi İçin :
Google Wave
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Gmail’in Yerini Bu Servis mi Alacak? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Gmail’in Yerini Bu Servis mi Alacak? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Gmail’in Yerini Bu Servis mi Alacak? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "