Google, Zoom’a karşı önlemini aldı


09 Nisan 2020 Perşembe 09:00
Google, Zoom’a karşı önlemini aldı

Zoom insanların evden çalışmaya başladığı bu Corona virüs krizi döneminde hızla popülerleşti ve pandemi sırasında önde gelen bir video-konferans sağlayıcısı olarak ortaya çıktı. Şirket, bu ayın başlarında, son üç ayda 10 milyondan 200 milyon kullanıcıya ulaştığını açıkladı. Ancak, bununla birlikte, hizmetin çeşitli güvenlik açıkları da ortaya çıktı. Google da çalışanlarına şirket bilgisayarlarında Zoom’u kullanmasını engelledi. Şirket, bilgisayarlarında Zoom uygulaması olan tüm çalışanlara bir e-posta gönderdi. Uygulamanın güvenlik açıkları nedeniyle bu hafta kullanılmasının engelleneceği söylendi.

Google çalışanları Zoom kullanamayacak

Bir Google sözcüsü konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Çalışanların kurumsal ağımız dışındaki işler için onaylanmamış uygulamaları kullanmasına izin vermeme politikamız uzun süredir devam ediyor. Güvenlik ekibimiz, Zoom Desktop Client kullanan çalışanlara, güvenlik standartlarımızı karşılamadığından dolayı kurumsal bilgisayarlarda bu programın yer almayacağını bildirdi. Ancak ailesi ve arkadaşları ile iletişimde kalmak için Zoom’u kullanan çalışanlar bunu bir web tarayıcısı veya mobil cihaz aracılığıyla yapmaya devam edebilir.” açıklamasında bulundu.

Zoom, Google tarafından çalışanlarına yasaklandı

Zoom ile ilgili diğer sorunlar arasında; Facebook ile açıklanmamış veri paylaşımı ve macOS için kötü amaçlı yazılım yüklenmesi sayılabilir. Şirket şimdi tam olarak bir güvenlik tepkisi ile karşı karşıya. Zoom, Microsoft Teams, Skype’tan ve diğer geleneksel telekonferans sağlayıcılarından gelen zorlu rekabeti ortadan kaldırmak için güvenlik önlemlerini almaya başladı. Zoom, bu ayın başlarında gizlilik ve güvenliğe odaklanmak için 90 gün boyunca yeni özellikleri duraklatacağını söyledi.

Elon Musk da yasaklamıştı

Aslında, Google, Zoom kullanımını yasaklayan ilk şirket değil. Tesla bu ayın başlarında güvenlik endişeleri nedeniyle SpaceX çalışanlarına Zoom kullanımını yasakladı. Şirket bunun yerine, çalışanları iletişim kurma yöntemi olarak telefon görüşmelerini ve e-posta’yı önerdi.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google, Zoom’a karşı önlemini aldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google, Zoom’a karşı önlemini aldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google, Zoom’a karşı önlemini aldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
  2. 2 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
  3. 3 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
  4. 4 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!
  5. 5 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri! 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri!
  6. 6 Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık! Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık!
  7. 7 Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu? Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu?
  8. 8 Mobilden banka hesabı nasıl açılır? Mobilden banka hesabı nasıl açılır?
  9. 9 SDN Şampiyonlar Ligi! - Özel FIFA 21 turnuvası SDN Şampiyonlar Ligi! - Özel FIFA 21 turnuvası
  10. 10 Havalimanında uçak kaçırmayı engelleyen uygulama! Havalimanında uçak kaçırmayı engelleyen uygulama!