Okunma

Google Zorda Mı?


18 Temmuz 2009 Cumartesi 12:06
Google Zorda Mı?

Google‘ın zor bir dönemden geçtiği kimin aklına gelirdi? Dünyanın en güçlü firmalarından biri olan Google, 2009’un ikinci çeyreğinde satışlarında %2.9’luk bir artış yaşadı. Artışa rağmen yetkililer, bunun Google için kötü olduğunu iddia ediyor. Zira 2008’in ikinci çeyreğinde firma, satışlarında tam %6.2’lik bir artış görmüştü.


Google’ın zorda olduğu konusunda yetkililerden bir açıklama gelmedi.

Hal böyle olunca Google’ın gerileme döneminde olduğu konuşulmaya başlandı. Chrome OS ile birlikte satış rakamlarını tekrar tavana çekmeyi planlayan firmanın ise, konuyla ilgili resmi bir açıklaması henüz yok.

:: Google’ı önümüzdeki aylarda zor günler mi bekliyor?
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Google Zorda Mı?”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Google’ın her hizmetine karşı birer ya da bir kaç hizmet var asıl Google şu an zorda. Mesela Gmail’in en büyük rakipleri Outlook ve Yandex mail veya Android’e karşı Windows Phone ve İos var.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Google Zorda Mı? HAYIR.
  Tamamen sanal ortam üzerine kurulu bir firma; güncel koşullar altında bence beklenenin de üzerinde iyi bir performans sergiliyor. Bora.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Kriz Zamanı adamlar büyümeyi devam ettiriyorlar ama zorda oluyorlar ilginç. ciddiyetten uzak komik bir haber

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Adamların satışında öngörüden düşük olsa bile bu kriz zamanında artış var. Microsoft Vistayı çıkardığında tepetaklak olmuştu, bill gates en zengin olmaktan 4. sıraya düştü sırf vista yüzünden ama siz haber yapmadınız nedense? SDN açık açık Microsoftu savunuyor. Geçtiğimiz günlerde de bir yazar, daha ortada somut bir ürün yokken Chrome Os hakkında ileri geri konuşuyor. Umarım hayalleriniz suya düşer. Yaşasın Google, Yaşasın Open Source.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  😀 anasayfasına adSense koysun siteye destek amaçlı tıklarız

 6. SDN Okuru dedi ki:

  internette toplam 1000 kişi olsun siz %70 bir kısma hitap ederken bir sene sonra %75 olmuş. Diğer sene ise %77 olduysa bu başarısızlık değildir. Gerileme de dğeildir. Çünkü zaten çok büyük bir kesimi kendinize çekmişsinizdir. Her zaman %5 ya da başka bir rakamlar artış göstermek zordur. Hem bing’in çıkmasının da bunda payı vardır. Google’ı durdurmak o kadar kolay değil. Bence bir tek yolu var. Ãœcretsiz Webmaster’lara hizmet. Bing’de şu an bunu yapmaya çalışıyor. Bakalım hayırlısı

" Google Zorda Mı? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Zorda Mı? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Zorda Mı? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "