Okunma

Google’a Buzz Gibi Tepki


13 Şubat 2010 Cumartesi 20:06
Google’a Buzz Gibi Tepki

İsmiyle ilgili haince şakalara mahal verecek şekilde ortaya çıkan Google Buzz, kafa karıştırmaya devam ediyor. Geniş kullanıcı kitlesinin verdiği güven ile Gmail’e entegre olarak hizmete açılan Buzz’a gelen ilk tepkiler pek de olumlu değil. Zira Google’ın hiçbir izin almaksızın, kişisel e-postaların içerisinde bir “sosyal ağ” inşa etmesi, gizlilik ve güvenlik konusunda hassasiyet gösterenlerin hiç de hoşuna gitmedi.

Kullanıcıların Buzz’a ayrı bir sayfa açılması için diretmesi ise, Google’ı kararından vazgeçirmeye yetmiyor. İnternet devinin açıklaması gayet net: {harici|www.mashable.com/2010/02/12/google-buzz-gmail/|Buzz, Gmail’de kalacak}! Yine de gelen tepkilerden, fazlaca cesur bir çıkış yaptığının farkına varan Google, Gmail’in içindeki sayfanın haricinde tek başına bir Buzz platformu da açabileceklerinin sinyalini veriyor.

Buzz Nasıl Kapatılır?

Ne yazık ki Buzz hesabını deaktif hale getirmenin bir yolu yok. Yapabileceğiniz tek şey, Buzz ekranında sayfanın altında yer alan Buzz’ı kapat tuşunu tıklayarak gelen bildirimlerden haber almayı kesmek. Ayrıca Buzz’daki Google Profil sayfanızdan Ayarlar bölümüne girip sizi izlemesini istemediğiniz kişileri engellemeniz de mümkün.

Buzz’ı kapat tuşu ile servisin sadece sesini kısabiliyoruz.

Bakalım Google’ın sosyal ağ hırsı başına daha büyük sıkıntılar mı açacak, yoksa kullanıcılar Google’ın Buzz gibi sunucularından gelen ve şimdilik (en azından Facebook ile kıyaslandığında) fazlasıyla hantal duran bu servise alışabilecek mi?

:: Sizin Buzz’la aranız nasıl?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google’a Buzz Gibi Tepki konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google’a Buzz Gibi Tepki ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google’a Buzz Gibi Tepki ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "