AOL’in %5’ine 1 Milyar Dolar!


19 Aralık 2005 Pazartesi 15:00
AOL’in %5’ine 1 Milyar Dolar!
Wall
Street Journal’ın haberine göre Google, AOL’in yüzde 5’lik hissesine karşılık 1
milyar dolar ödemeyi teklif ederek Microsoft’un Time Warner’la anlaşma
ihtimalini ortadan kaldırmış durumda.

Haber, Microsoft’un arama motoru alanında
Google’la rekabet çalışmalarına büyük bir darbe olarak değerlendiriliyor. Söylentilerin doğru çıkması halinde, Microsoft’un, AOL’nin Google yerine MSN
Search kullanması ve iki şirketin satış ve reklam departmanlarını birleştirmeye
yönelik bir yıla yakındır süren görüşmeleri boşa gidecek.

Öte
yandan, AOL ise Eylül’de Google’la ayrı olarak görüşmelere başlamıştı; ancak gerçekten
bir anlaşma yakın olsa da bunun önümüzdeki Çarşamba günü yapılacak Time Warner
yönetim kurulu toplantısından önce tamamlanması beklenmiyor.

Wall
Street Journal’ın kaynağına göre söz konusu anlaşma AOL’in Google’ın Web
sayfalarına reklam satmasına olanak verecek ve Google AOL sayfalarını arama
sonuçlarında ‘sponsored links’ başlığında görüntüleyecek.

Herşeye
rağmen görüşmelerin gidişatı hakkında kesin birşey söylemek zor; daha geçen
hafta Wall Street Journal, Time Warner ve Microsoft’un anlaşmaya yakın olduğunu ve Google’ın Adwords’üne benzer bir hizmeti duyuracaklarından bahsedilmişti.

SDN




yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
22 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
SDN Okuru
SDN Okuru
15 yıl önce

1 milyar dolar haa!.. 10 ytl borc istesen vermez bunlar :zzz

SDN Okuru
SDN Okuru
15 yıl önce

birgün bu google çökecek.
çökerten ve batıranda microsoft ***** yazıyorum.
nedenler ise uzun.

SDN Okuru
SDN Okuru
15 yıl önce

Kazara google microsoft’u batırmasında

SDN Okuru
SDN Okuru
15 yıl önce

yavaş çöksünde saçı başı dağılmasın.
google OS isteriz.
google operayı satın alsın.

SDN Okuru
SDN Okuru
15 yıl önce

adamlar ne paralarla oynuno bide bizim hukumete bak 2-3 milyar icin otlerini yırtıyolar… bakalim bizimde boyle sirketlerimiz olcak mi. xaero google batacak derken biseyler bilir gibi konustun nedir anlatsana

SDN Okuru
SDN Okuru
15 yıl önce

Google OS’la ilgili birkaç screenshot dolaşıyodu internette ama uydurma olduğunu düşünüyorum. Çok ilkel görüntülerdi. Baştan sona işletim sistemi yazmak yerine Google’ın bir Linux dağıtımı satın alıp onu geliştirmesi ve daha kullanıcı dostu , işlevsel bir linux sürümü haline getirmesini, bu sayede hem bizi Windows’tan bir nebze kurtarmasını hem de insanları Linux’a biraz daha yakınlaştırmasını çok isterim.
Bu arada Google talktan da beklentilerim oldukça fazlaydı, herkes MSN’i bırakır buna geçer diyordum ama pek de beklediğim gibi olmadı. Google Talk’u da daha fazla geliştirseler çok güzel olur.

SDN Okuru
SDN Okuru
15 yıl önce

Google Talk, henüz beta aşamasında ama. Video desteği de ek bir yazılımla gelebiliyor ama eksiği çok fazla. Nihai sürümü beklemek en mantıklısı olur.

Google’ın batması ise kısa zaman için mümkün görünmüyor. Web reklamı konusunda para basmaları onları daha çok uzun yılllar ayakta tutar.

Google’ı takip eden diğer internet devleri ise bu pastanın en küçük payları ile yetinmek zorundalar.

İşletim sistemi konusu ise çok riskli. Zaten şu anda deli gibi para kazanan bir firma işletim sistemi çıkararak bedava yayınlayıp da başlarına iş almaktansa otururlar para sayma makinalarını nasıl geliştireceklerini düşünürler. Bu görüşüm, ticari bir firma açısından idi. Ama kullanıcı açısından ben de bir Linux dağıtımını alıp adam ederek ve büyük destek sağlayarak yayınlamalarını.

Ne derler? Hayırlısı.

😉

SDN Okuru
SDN Okuru
15 yıl önce

Eğer Google dediğini yapar ve para sayma makineleri üzerinde çalışırsa yakın zamanda sayacak para bulamayabilir 🙂 Eğer sürekli gelişim içinde olmazsa Google (ya da başka bir firma) pek şansı da olmaz piyasada. İşte bu yüzden Google’dan yeni gelişmeler beklemekteyim ben. Ayrıca Google farklı birşeyler yapıyor, bunu gördük şimdiye kadar. Diğerlerine benzemeyen bir arama motoruyla başlayıp Google Earth’e kadar geldi. Google OS olacaksa da bence diğerlerine benzemeyen birşeyler olacaktır. Bekleyip göreceğiz 🙂

SDN Okuru
SDN Okuru
15 yıl önce

googleos hardiski cache için kullanır derim ben. ne demek acaba ? 😀

SDN Okuru
SDN Okuru
15 yıl önce

google earth’ü google geliş***** aldı.

SDN Okuru
SDN Okuru
15 yıl önce

Farketmez, anlatmak istediğim farklı birşeyler yaptığı ve ben buna devam edeceğini düşünüyorum. 🙂

SDN Okuru
SDN Okuru
15 yıl önce

bende Fistana katılıyorum
elbet google bır gun cokecek mıcrososftun lıderlıgı b

SDN Okuru
SDN Okuru
15 yıl önce

🙂 korsan mp3ü durdurmak için o programları bilgisayara yüklemek gerekir diyelim ki herkes bu programları yükledi ama niçin diye sorsam sen hala inanır mısın mp3lerin biteceğine?
Ayrıca işletim sistemi temel ayak mı dersin?
Türkiyede kaç kişi para vererek işletim sistemi almış ama Google dan kaç kere bir linke ve habere tıkladın die sorarım:)
Olaya söyle bakalım Yiyecek türkiye ve dünya için hayati bir konu arabaysa olsa olur olmasada ölmezsin diyelim O zaman en büyük yiyecek firmaları araba firmalarını yok mu edecekler bu ne kadar bağımlıysa Google la micro~ta o kadar bağımlı:)
Yani herşey bağımsız olarak büyüyebilir internette büyümek ve işletim sistemi apayrı bir konudur ve Google internette büyüdü Micro~’da işletimde bunları karıştırmayalım! Ve işletim sistemleri çoğalsada Google gibi iyi arama motorları sayılı sen hangi alanda Büyümeyi tercih ederdin işte google la Micro~ arasındaki farkta bu?

SDN Okuru
SDN Okuru
15 yıl önce

En büyük yanlışımız birşeylerin çöküceğine inanmamız Ama çöken kimse yok büyüyen internet ve dünya ekonomisinde sadece alınmış yanlış kararlarla dağılmak var ondan da Google ‘ın işletime girmesi de alınmış yanlış karar olabilir. Piyasada iki rakip var Ve bu rakiplerden biri yaptığı işe parada istemiyor !!! Ben olsam bu piyasaya girmezdim Ama internet Reklamı için böyle birşey yok İnternette büyümek ve baki kalmak varken kim o pazara girmek ister?
İnsanımızın hatası Sürekli kavgalar yaratması ve galipler belirlemesi
AKP Chpyi yendi
Ford Ferrariyi geçer
Google Microsoftu yener
Veya Microsoft Google ‘ı yener
Bunları geçelim bir fikirde kapılmayalım!!
Hayat böyle deil ki
En büyük iki düşmanda birlikte yaşayabilir hatta birlikte çalışabilirlerde
Çünkü Baki olan yaşamaktır Ölmekse bir olgudur ve herkes karşılaşabilir 60 sene yaşarsın saniyenin onda birinde ölürsün sence hangisi daha ö***** İşte olayın çözümüde Bu yaşamda saklı. Her ikiside yaşıcak ve kolay kolay çökmücek ama Microsoftun İşletim sistemi pazarında inanılmaz karlar etmesi artık zor gözüküyor!!!! :upset :zzz

SDN Okuru
SDN Okuru
15 yıl önce

internetin dünya ekonomisinde büyümesi diye birşey sözkonusu değil. 1998-1999 larda büyük yükselişi oldu daha sonra bir düşüş tüm internet şirketleri bir zamanlar değerini 100-200 kat arttırırken birden değerleri 20-30 kat azaldı.
piyasa ***** büyüme ***** yükseliyor diğeri iniyor ortada dönen para ***** bu senelerde acaip yü***** değerleri hisseleri aynı orantıda azaldı.
neden google arama motorunu kullanıyoruz? çünkü hızlı ve basit arayüzü nedeni ile.
peki neden microsoft işletim sistemi kullanıyoruz? çünkü en yaygını.
microsoftda google arama motorlarını sisteme geçirecek para var mı?***** var mı? var.
pekiii… işletim sistemi üstünde çalışan bi google tasarlarlarsa ne olucak ? işletim sistemimizde basit bi arayüzlü tek tıkla şıp diye internette arama yapan bi olay?
o zaman kim girer google a? google’ın arama motoru çalışmazsa neden kazanıcak para? google earth’den mi? ona mı reklam alıcak? nasa’nın programını nasıl alt üst edicek?
microsoft bunları düşünmüyormu sanıyorsunuz?tarihin en çakal insanı bill gates ne kadar sevmesekte (:P) google in bu yükselişine bi bildiği varki göz ***** uzunda neyse..

SDN Okuru
SDN Okuru
15 yıl önce

🙂 Gene bir savaş ve Bill Gates Göz yumuyor en büyük hata bu zaten:) Kişileri Hikayeleştirmek olayları hikayeleştirmek bir mit yaratmak Ama ne sen ne ben ne google koordinatorlerini yada dünya ekonomisinin gidişini böyle bilemiyiz Billl Gatesi de tanımayız böyle bildiği var gibi konuşman bana komik geliyor yok 🙂 Bill Gates bir çakal değil bir yazılım dahisidir çünkü Windowsu geliştirdi yapılmayanı yaptı ama temsil ettiği yanlış yoksa adam çakal deil afrikaya zengin olupta kaç kişi yardım ediyor adama çakal demen beni üzdü tanımıyorsun kişiliğini ve öngörüde bulunuyorsun gene !! internet ekonomisi büyümüyorsa Söyle bana 1999 kaç kişi nete türkiyeden giriyordu simdi kaç kişi girior: yada çinden girenlerin her ay birmilyon artması küçülme sanırım)
Senin dediğin amerika pazarıysa katılırım küçülüyor hatta insanlar ev telefonlarını iptal ettiriyor işe yaramaz die:) Ama türkiyede evinde telefon olmayan kesim war hala! Ve öngörülerde bulunarak Bill Gatesi ve microsoftu kişileştirerek yok bildiği war ki izin veriyor:) yapma ne bildiği olacak aynısını yaptı ama geç kaldı önce yapan kazanır:) işletim sisteminde bilmiyorsun belki ama arama motorları war belki inanmazsın ama MSN messengerda msj gönderin altında arada var neden Google:)
Olaylar ne karmaşık ne uzun ne hikayemse bunlara ekonomi deniyor ve kimse kimseyi ne öldürüyor ne izin veriyor sadece para ve markalar işliyor:!

SDN Okuru
SDN Okuru
15 yıl önce

Ama Şunu dersen sana katılırım Dün Bill le konuştum müthiş bir projesi var ama dünya daha hazır deil sana katılırım ama genede sorarım bundan önceki projesi Ginger ne oldu hani dünyayı deiştiricekti Bu kadar dahiyse onu nie anlamadı die ama bunlarda uzun konular ama ne Bill Gates ne Google ne Yahoo da bir mit yok hiçbiride doğa üstü insanlar deil Bir Fabrikatörle Bekçi arasındaki farkı yaşıyorlar.
Biri birşey yapmak istiyor biri de Bekçi olarak iş arıyor Başka fiziksel insan olarak hiçbir farkları yok. Hatta bekçiler daha zeki gece uyumuyarak gündüzde uyuyarak para kazanıyor kahır çekmiyor:!

SDN Okuru
SDN Okuru
15 yıl önce

ben senaryo yazdım.şu şöyle olursa ne olur? diye soru sordum 🙂 tabi ki neyin ne olacağını burdan ***** derkende kurnazlık bakımından kastetmiş***** anladın sanırsam 😉
saygılar.

SDN Okuru
SDN Okuru
15 yıl önce

Yok önemli değil zaten tanımam kurnazı sadece bir yoruma mana getirmek istedim. Ekonomiyi ekonomi gibi anlamıyoruz Google ile microsoft ne kadar farklıda gözükse senle ben gibi inanıyorum sen bana birşey olmasını istemezsin bende sana kötü birşey olsa üzülürüm. Bunlarda iki amerikan şirketi niye biri diğerini yok etsin Pepsi cola Coca colayla savaşta mı aynen onun gibi Ondan dolayı bu kısmını anlamını istedim sadece birşey anlatabildiysem ne mutlu anlatamadıysam benim
suçum 🙂 kurnazlık konusunda haklı olabilirsin ama inan türkiyenin onun gibi çok kurnaza ihtiyacı var 🙂
bende de saygılar

SDN Okuru
SDN Okuru
15 yıl önce

bos konusmak yerıne ornekler verırsak sanırım daha kolay anlıcaksınız
en guzel ornek icq olur sanırım
demek işletım sıstemın temel taş olmadıgına ınanıyorsun ?
o zaman messengerın yukselısını acıklarmısın ? ınsanlar onada işletım sıstemıne entegre edıldıgı ıcın gectı baska hıc bır sebebeı yok burda bır tercıh soz konusu degıl sen ben degıl sadece yenı baslayanlarla ılgılı
ınsanlar bılgısyaar dunyasına adım attıklarında en basıt yolu secerler cunku bılgısız ve tecrubesız olurlar messengerın yukselıs sebebı de budur
microsoftun bunları dusunmeden yaptıgına ınanmıyorsun heralde ?
aynı sekılde muzık pıyasasına bakalım
mtv ıle anlastılar 2 mılyon sarkı hazır vistadakı dırek baglantıda hazır
sımdı soyle bana emule ve benzerlerı icq ıle aynı sonu yasamay mahkum deılmı ?
tabıkı bırden olmucak zamanla ınsanlar yanı yenı baslayanlar windowstan dırek baglantıyı tercıh edıcekler
aynı sekılde msndekı ne dınlıyorum ozellıgı de tamamen player ları ele gecırmek ıcın cok basıt bır hamleydı winamp kullanımı yuzde olarak ne kadar dustu bılmıyorum fakat cok kan kaybettıgıne emınım
media playerın paralı mp3 sitelerıne (napster vb) dırek baglantılarından hıc bahsetmıcem bıle
google a gelınce
dedıgım gıbı hısselerın ılk fırsatta satılması her seyı acıklıyor bana gore . işletım sıstemı pyasasına gırmemelerı de baska bır ornek
sımdı bunlara ragmen hala işletım sıstemı temel taş degıldır google cok guzeldır ınsanlar hep kullanıcak demeye devam edebılıyormusun ?
desktop searchın vista ıle standart gelmesıyle ınsanlar yavas yavas msn e gecmeye baslıcaktır hep beraber bekleyıp gorucez
ayrıca ınsanlıga dair muhtesem felsefelerını taktır edıyorum ama bırakda bız kendımızınkıne ınanalım:)
saygılar

SDN Okuru
SDN Okuru
15 yıl önce

Bill Gatesle yakınsın galiba acayip kurnazlıklarını seziyorsun!
Birşeye inanmak bir din olsa saygı duyardım ama değil:! Sana Sadece bir insan davranışı örneği vereyim ! İnsanlar paralı alanlardan kaçarlar!
Sence Bu insanlar girince parayla mp3 indiricekler parasız yerine:)
Bu insanlar parasız (+18 +21) sitelere girmek için hacker olurlar bea:)
Buna da bir örnek istersin seninde muhteşem örneklerin war ya İşletim sistemlerini Yazıcıoğlundaki Kürtlerden alınca Micro~ kazanmıyor:)
Msn messengera insanların kaçma nedenine gelincede Kaldırma problemiydi icq çok çöküş yaşadı ve kendini geliştirmedi ben şahsen yaşadım o süreçleri aynısı mırc için de geçerli sürekli çökünce insanlar ondan da kaçtı simdi ne çöküyor msjlar gitmiyor söylersin bir örnek olarak:) Buda Bill Gates taktiği sanırım çökerterek bizi daha iyilerine yaklaştırmıcak:) YAa en büyük problemimiz bu yorumları yüzeysel yapmak nete yeni girenlerde bilgisiz ve tecrübesiz insanlar zaten bu da ne kadar derin bir düşünce:) benden bilgisiz ve tecrübesiz insanlara selamlar ve Saygılar çünkü bende onlardan biriyim! [B]Tartışmaya devam etmek istersen Foruma yaz buradaki bundan sonraki msjlar öyle sanıyorum ki silinicek:) [/B]

SDN Okuru
SDN Okuru
14 yıl önce

Google kim ya yahoo google’a10 kat daha iyi bence.

" AOL’in %5’ine 1 Milyar Dolar! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere AOL’in %5’ine 1 Milyar Dolar! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda AOL’in %5’ine 1 Milyar Dolar! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme
  2. 2 AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi
  3. 3 M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor
  4. 4 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  5. 5 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  6. 6 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  7. 7 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  8. 8 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  9. 9 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  10. 10 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti