Okunma

Google’da Neler Değişecek?


31 Ocak 2011 Pazartesi 14:15
Google’da Neler Değişecek?

Google CEO’su Eric Schmidt Nisan ayında görevini şirketin kurucularından Larry Page’e bırakacak. Google’ın üst yönetiminde yaşanacak bu değişikliğin nasıl sonuçlar doğuracağı merak ediliyor. (Google CEO’su Değişiyor)

38 yaşındaki Larry Page ile çalışmış olan kişiler yeni CEO’nun Eric Schmidt’ten çok farklı bir karaktere sahip olduğunu dile getiriyorlar.

Birçok yönden, kendisinin de hayranı olduğunu dile getirdiği, Apple CEO’su Steve Jobs’a benzetilen Larry Page’in iradesi kuvvetli, zaman zaman kaba ve sabırsız olabilen bir yapıya sahip olduğu ve mühendisleri zorlamaktan çekinmediği belirtiliyor.

Yeni CEO Larry Page (ortada) birçok yönden Steve Jobs’a benzetiliyor

En Büyük Sıkıntısı

Larry Page’in en büyük sıkıntısının bürokrasi olduğu dile getiriliyor. Page’in çabucak gerçekleşmesini istediği projeler için bürokrasiyi delip geçebildiği ve bazı kuralları esnetebildiği de söyleniyor.

Larry Page’in bugüne kadar imza attığı projeler arasında Gmail ve Chrome tarayıcı bulunuyor. Page ayrıca şirketin YouTube’u satın almasında da önemli bir rol sahibiydi.

Şirkete yakın kesimler, Larry Page’in önderliğinde Google’ın daha agresif bir yapıya sahip olacağı ve kısa zaman içerisinde yeni projelerin ortaya çıkacağını iddia ediyor.

:: Yakın gelecekte Google’dan ne gibi hamleler bekliyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Google’da Neler Değişecek?”

 1. gurkansnr dedi ki:

  google’ýn interneti domine edemediði iki yer var: twitter ve facebook. google ýn tek isteði bu iki bölgeyi de fethedip internetin sahibi ***** />

  page in tüm amacý bu ikiliye karþý olacaktýr.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Bunun sebebi facebook’un daha fazla hit alması, dolayısıyla reklam gelirlerini artırması… 🙂

 3. erenberk dedi ki:

  Bence iyi olacak – yeni projelere şimdiden hazır olun. Adam bu işi biliyor ve bunu yapabileceğini de çoktan ispatladı.

" Google’da Neler Değişecek? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google’da Neler Değişecek? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google’da Neler Değişecek? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "