Okunma

Google yine bir şeyler peşinde!


17 Ağustos 2017 Perşembe 08:30
Google yine bir şeyler peşinde!

Google, bilgisayar görüşü alanında kendisine yardımcı olacak önemli bir alım hamlesi yapmış durumda. Şirketin satın aldığı şirket ise Fabby adlı uygulamanın da geliştiricisi olan AIMattter oldu.

AIMAtter, Google bünyesine dahil oldu

Bilgisayarların insanlar gibi görüntüleri görmesi ve işlemesi için bir yapay zeka branşı olan bilgisayar görüşü, daha sonraysa programları çalıştırmak için bu görüntüleri kullanıyor. Bu alanda kendisini gösteren başarılı bir şirket olan AIMatter ise Google’ın dikkatini çekmişe benziyor.

17-08/17/google-aimatter-kurumsal-sdn-02.jpg

Nöral ağ tabanlı yapay zeka platformu, görüntüleri mobil cihazlarda hızlı bir şekilde tespit edip işleyecek SDK ve Fabby adlı fotoğraf ve video düzenleme uygulamasını geliştirmiş olan AIMAtter, göreceğiniz üzere ciddi anlamda teknolojisini oturtmuş bir girişim.

Google’ın AIMatter için ne kadarlık bir meblağ ödediği açıklanmış değil. Fabby’nin şimdiye kadar 2 milyondan fazla kez indirilmiş olduğunu ve şirketin 25 çalışandan oluştuğunu not olarak düşelim. Bu arada Fabby uygulaması da hiçbir yere gitmiyor.

AIMatter’ın Fabby uygulamasının iOS sürümünü buradan ve Android sürümünü buradan edinebilirsiniz.

:: Fabby uygulamasını daha önce indirip kullandınız mı?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google yine bir şeyler peşinde! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google yine bir şeyler peşinde! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google yine bir şeyler peşinde! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "