Okunma

Google’dan Anneler Günü Doodle’ı


10 Mayıs 2014 Cumartesi 22:00
Google’dan Anneler Günü Doodle’ı

Bu yılki Anneler Günü, yani 11 Mayıs 2014 tarihi; beklenildiği üzere Google‘ın yıl içindeki önemli günlerde anasayfasına taşıdığı Doodle‘lardan birine konu oldu. Google.com.tr’yi tıklayan internet kullanıcıları Google‘ın aşağıda yer alan ‘Anneler Gününüz Kutlu Olsun!Doodle‘ı ile karşılaştı.

Doodle‘ın tasarım detayları ise şöyle; anne ve yanındaki çocukları bisiklet kullanırken tasarlanmış, annenin kırmızı renkte ve yıldızlarla bezeli pelerini ise ‘Superman’i çağrıştırıyor.

Vurgulanan bir diğer konunun ‘spor’ olması da beğeni kazandı.

Anneler Günü nedir? Ne zaman kutlanır?

Anneler Günü, anneleri onurlandıran özel bir gündür. Her sene Mayıs ayının ikinci Pazar günü Anneler Günü olarak tüm dünyada kutlanır. Anneler Günü geleneği, Antik Yunanlıların Yunan mitolojisindeki pek çok tanrı ve tanrıçanın annesi olan Rhea onuruna verdikleri yıllık ilkbahar festivali kutlamalarıyla başlar. 2014 yılındaki Anneler Günü 11 Mayıs tarihine denk gelmiştir.

:: Google’ın Anneler Günü Doodle’ı hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Google’dan Anneler Günü Doodle’ı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Yandex kim ki… Sadece Google yok TR pazarında!!!….

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Maksat ekonomiyi canlandırmak maksat PARA PARA PARA

" Google’dan Anneler Günü Doodle’ı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google’dan Anneler Günü Doodle’ı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google’dan Anneler Günü Doodle’ı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "