Okunma

Google’dan ABD’ye büyük yatırım!


13 Şubat 2019 Çarşamba 22:46
Google’dan ABD’ye büyük yatırım!

Google CEO‘su bugün, ABD için bu yıl 13 milyar dolarlık yatırım yapacağını duyurdu. Bu yeni plan ile topluluklar ve veri merkezleri de dahil olmak üzere 24 ayrı bölgeye yatırım yapılacak!

Google ABD’ye 13 milyar dolarlık yatırım yapacağını duyurdu!

Bugün Google CEO’su Sundar Pichai Google’ın bu sene ABD için yapılacak yatırım planını açıkladı. Geçtiğimiz yıl bugün, Google Clarksville’de yeni bir veri merkezi açmıştı. Aslında geçen yıl yapılan açılıştaki açıklamalar da bu yılın yatırım planını işaret etmişti.

Geçtiğimiz yıl ABD’de 10.000‘den fazla insanı işe alan şirket bu süreçte 9 milyar doların üzerinde yatırım yaptı. Bu süreci Google CEO’su Sundar Pichai “ABD’deki genişlememiz, yeni yetenekler bulmak, her gün insanların kullandığı hizmetleri geliştirmek ve daha fazla yatırım yapabilmek için çok önemli.” diye açıkladı.

Google ABD'ye 13 milyar dolarlık yatırım yapacağını duyurdu! SDN-2

Bugün ise 2019 için yeni yatırım planını açıklayan Sundar Pichai “13 milyar doların üzerinde yatırım yapacağız ve ABD’deki veri merkezleri ve ofislerinde, 14 eyalette büyük genişlemeler olacağını duyurmak istiyoruz.” dedi.

Yeni yatırımların yapılacağı bölgeler ise Nebraska, Nevada, Ohio, Teksas, Oklahoma, Güney Carolina ve Virginia olarak açıklandı.

Google CEO’su özellikle de yeni veri merkezi yatırımlarının, tüm kullanıcılar ve müşteriler için en hızlı ve en güvenilir hizmetleri sunma yeteneğini artıracağını düşünüyor. Bununla birlikte, Google’ın yüzde yüz yenilenebilir enerji için satın alma taahhüdünün bir parçası olacağını da açıkladı.
yazarMustafa Büyükçağlayan

Teknolojik gelişmelerin insanlığa yön vereceğine inanan Mustafa Büyükçağlayan; Dijital pazarlama alanındaki çalışmalarını 3 yıla yakın bir süredir devam ettiriyor. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inandığı için bilişim ve teknoloji alanında makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Google’dan ABD’ye büyük yatırım!”

  1. Anonim dedi ki:

    İnsanların bilgilerini i toplayıp abd istihbaratına satacaklaaaaaaaaaaar

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Arkadaş yaptırım diye okudum. Biran ne oluyor dedim 😂

" Google’dan ABD’ye büyük yatırım! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google’dan ABD’ye büyük yatırım! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google’dan ABD’ye büyük yatırım! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "