Google’dan ilginç katlanabilir telefon patenti


16 Nisan 2021 Cuma 16:16
ABONE OL
Google’dan ilginç katlanabilir telefon patenti

ABD’li teknoloji devi Google, almış olduğu yeni bir patent ile gündemde. Son dönemde katlanabilir akıllı telefonlar üzerinde çalıştığı iddia edilen şirket, tasarımı oldukça farklı olan yeni bir katlanabilir telefon patenti aldı.

ABD Patent ve Marka Ofisi’den alınan patente göre Google, önümüzdeki yıllarda farklı tasarımlara sahip katlanabilir telefon işine girerek bu alanda alışılagelmişin dışında çıkmayı hedefliyor.

Google, katlanabilir telefonun üçü bir arada olmasını hedefliyor

PatentlyApple’dan gelen bilgilere göre şirketin katlanabilir telefonunun menteşe tasarımı mevcut cihazlara göre oldukça farklı olacak. Mevcut katlanabilir telefonlar, menteşe tasarımı itibariyle bozulmaya meyilli yapıda. Özellikle bu tür cihazlarda kullanılan esnek ekranlar, belirli bir zaman sonra bozularak ciddi masraflar çıkarıyor.

Google, almış olduğu patentte bu sorunlara dikkat çekerek, cihazda kaydırılabilen dişlilere sahip menteşe mekanizması kullanacak. Bu sayede, katlanabilir telefonlarda meydana gelen menteşe kırılması, ekran bozulması gibi kronik sorunların önüne geçilecek.

google

Katlanabilir telefon, hem telefon, hem tablet hem de netbook olarak kullanılacak. Aynı zamanda farklı menteşe tasarımı katlanabilir telefonlarda yaşanan mevcut sorunların önüne geçecek.

Şirketin aldığı patent bizlere, katlanabilir telefonun üçü bir arada tasarıma sahip olacağını gösteriyor. Bu da cihazın hem telefon, hem tablet, hem de netbook olarak kullanılacağı anlamına geliyor.

ABD Patent ve Marka Ofisi’den alınan 20210109572 numaralı patent, şirket için oldukça yeni bir proje. 2020 yılının Aralık ayında dosyalanan patent, eğer hayata geçerse katlanabilir telefon dünyasına yeni bir soluk getirebilir.

Bilindiği üzere bu tür ilginç tasarımlara sahip katlanabilir telefon projeleriyle geçtiğimiz haftalarda akıllı telefon işinden tamamen çekilen LG ilgileniyordu. Özellikle  üçü bir arada tasarımlara sahip katlanabilir telefon konusunda birçok patenti bulunan şirketin yerini Google alacak gibi görünüyor.

Şu an için alınan bu patentin ne zaman hayata geçeceği ise belli değil. Şirketler, ellerinde bulunan teknolojileri daha iyi hale getirmek için yeni patent alırlar. Bu patentlerin büyük bir kısmı hayata geçerken, ufak bir kısmı ise sadece patent olarak kalır. Bu nedenle, şirketlerin aldığı patentler ile ilgili resmi açıklamayı beklemek her zaman en doğrusu olacaktır.
yazarTunahan Karakış

İlk bilgisayarını 7 yaşında edinen Tunahan, o günden itibaren teknolojiye ve video oyunlarına karşı hep ilgili oldu. Yakın zamanda yolu SDN ile kesişen Tunahan, edindiği bilgileri insanlarla paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Boş işleri gün yüzüne çıkartmayın

" Google’dan ilginç katlanabilir telefon patenti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google’dan ilginç katlanabilir telefon patenti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google’dan ilginç katlanabilir telefon patenti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Redmi AirDots 3 elimizde! Fiyatını hak ediyor mu? Redmi AirDots 3 elimizde! Fiyatını hak ediyor mu?
  2. 2 Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik! Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik!
  3. 3 Ofis için ON AIR tabelası yaptık Ofis için ON AIR tabelası yaptık
  4. 4 iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi? iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi?
  5. 5 Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme
  6. 6 WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak! WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak!
  7. 7 Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz? Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz?
  8. 8 Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit
  9. 9 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6
  10. 10 Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi? Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi?