Okunma

Google’dan Tabletlere Yönelik Düzenleme


30 Temmuz 2011 Cumartesi 18:00
Google’dan Tabletlere Yönelik Düzenleme

Mobil cihazlara özel onlarca servis sunan ve her geçen gün bunları çağın ihtiyaçları ölçüsünde geliştirmek adına çalışmalarını sürdüren Google, arama motoruna yönelik optimizasyonlar yapmaya devam ediyor.

Son yapılan düzenleme ise tablet bilgisayar sahiplerini ilgilendiriyor. Tabletlerde, arama motoru üzerinden yapılan aramaların daha hızlı ve daha kullanışlı olması adına çeşitli geliştirmeler yapan Google, yeniliklerde baz olarak Android 3.1 ile iPad’i almış.

Buna göre artık tabletlerin Google arayüzü daha dokunmatik ekran dostu bir yapıda olacak. Dikey ve yatay kullanım için ayrı ayrı düzenlemeler yapan Google, farklı aramalar için kolay erişim sekmeleri yerleştirmiş. Ayrıca görsel arama sonuçlarının daha hızlı listelenmesi ve kaydırmalarda takılmaların yaşanmaması sağlanmaya çalışılmış.

:: Yenilikleri başarılı buldunuz mu?
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google’dan Tabletlere Yönelik Düzenleme konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google’dan Tabletlere Yönelik Düzenleme ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google’dan Tabletlere Yönelik Düzenleme ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "