Okunma

Google+’ın İlginç İstatistikleri


27 Ocak 2012 Cuma 09:10
Google+’ın İlginç İstatistikleri

Sosyal medya dendiğinde Türkiye’den katılan kullanıcıların sayısı hep ilk sıralarda olur. Özellikle Facebook‘da Türkiye’nin yeri ayrı.

Google‘ın yaz aylarında açtığı ve hızlı bir başlangıçtan sonra durgunlaşan yeni sosyal ağı Google+, çeşitli kullanıcı istatistikleri paylaştı. Bu istatistiklere göre ilginç sonuçlar çıkıyor. 

Evet Google+‘ın önemli istatistiklerini madde madde sıralayalım. İsteyenler grafiklere ve yazının tamamına buradan ulaşabilir.

-Mesela Google+‘ın yüzde 70‘i erkek kullanıcılardan oluşuyor. Bayan sayısındaki bu düşüklüğün sebebi ise pek bilinmiyor. 

Google+ üyelerinin ağırlığı öğrencilerden oluşuyor. Yüzde 20.64 değerindeki öğrenci grubunu, yüzde 2.74 ile yazılım mühendisleri takip ediyor. Üçüncü sırada ise yüzde 2 ile danışmanlar yer alıyor.

Google+ üyelerinin yüzde 31.49‘u ABD’den erişim sağlıyor. Hindistan ve Brezilya ise 2. ve 3. olarak takip ediyor. Ülkemiz ise yüzde 1.13 ile 15. sırada yer alıyor.

Google+ kullanan Türk sayısı ise 1 milyon.

Google+‘ı kullananların yaş ortalamasının yüzde 50.4’ünü 18-24 yaş aralığındaki kullanıcılar oluşturuyır. Bu grubu yüzde 28.1 ile 25-34 yaş grubu takip ediyor. 55 yaş ve üzeri ise Google+’ın yüzde 6’sını oluşturuyor.

Durgunluk döneminden tekrar yükselişe geçmek isteyen Google’ın, Google+’a biraz daha önem vermesi bekleniyor. Önümüzdeki günlerde bayanlara yönelik ilgi çekici çalışmalar yapılabilir.

::Google+ sizce nasıl daha fazla üye kazanır ?

 
yazarTolga Küçükyılmaz

Çocukluktan beri iyi bir teknoloji takipçisi olan Tolga Küçükyılmaz, tekrar ShiftDelete.Net okurlarına en güncel teknoloji bilgilerini aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Google+’ın İlginç İstatistikleri”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  benim çevrem çok aktif bir de şu var boş beleş paylaşım yapanları ben şahsen önce diyorum ki benim çevrenden çıkar yok olmadı ben direk engelliyorum niye kalitesiz yayın yapan kişileri takip edeyim ki az takip çim olsun öz ve kaliteli olsun

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Bütün gmail hesaplarına otomatik profil actılar sallamasınlar su kadar üyemiz var diye. Sosyal ağ demek popülerlik demektir. Google+ popüler bir sosyal ağ değil.

 3. Neutral dedi ki:

  Aktif olunamama sorunudur durgun bulunması fakat sürekli durgun olan yerleri görerek yadırgıyor ***** />

  Çok aktif sayfalar var bunlara yorum yaparsanız size mutlaka (genellikle sayfa verir cevabı) cevap veriyorlar facebook gibi değil ve bulunan sayfaların çoğu teknoloji alanına açılmış bayağı bilgilendirici sayfalar diğer sosyal ağ gibi saçma sapan sayfalar açılmaz açılsa dahi prim yapmıyor.

 4. Serdar Vural dedi ki:

  18 yaş altına da açıldı sanırım dün itibariyle, dalın gençlik 😀

 5. rohirrim dedi ki:

  üye kazanmaktan çok insanları paylaşım yapması lazım… kimse paylaşım yapmadığı için… durgun…

 6. ALPARS™ dedi ki:

  yüzde kaçı online merak ediyorum

 7. OnLT dedi ki:

  Türkiye’den 1.018.529 üye varmış. Türkiye istatsitikleri

" Google+’ın İlginç İstatistikleri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google+’ın İlginç İstatistikleri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google+’ın İlginç İstatistikleri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "