Okunma

Google’ın Yarışmasına Pardus Damgası!


21 Mart 2009 Cumartesi 10:55
Google’ın Yarışmasına Pardus Damgası!

Google‘ın, yazılım geliştirmeyle uğraşan öğrencilere kod yazmaları için olanak sağlayarak açık kaynak camiasına katkı kazandırmayı amaçladığı Google Summer of Code‘un (GSoC) 2009 yılındaki programına kabul edilen organizasyonlar belli oldu.

Yaklaşık 400 başvurunun arasından seçilen 150 danışman organizasyon arasında Pardus Projesi de yerini aldı. Projeler tamamen organizasyonlar gözetiminde uzaktan geliştiriliyor.

Ödül Büyük!

Geçtiğimiz yıl bu organizasyon karşılığında öğrencilere yaklaşık 4500 dolar, mentorlara ise 500 dolar gibi bir ücret veren Google, bu yıl da öğrencilere teşvik edici ücret vermeye devam ediyor.

:: Bu organizasyona katılmak istiyor musunuz?

Bilgi için: Özgürlik İçin

 
yazarHakkı Alkan

ShiftDelete.Net'in kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; kişisel sitesi hakkialkan.com üzerinden de blog güncellemektedir. 
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Google’ın Yarışmasına Pardus Damgası!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Bunu devletçe kamüda ve okullarda zorunluluk haline getirilmeli dünyanın parası dışarıya gidiyor

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Pardus emin adımlarla ilerliyor.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Helal olsun diyorum Pardus’a!

 4. SDN Okuru dedi ki:

  damga derken fazla iddalı olmamış mı? birşeye damga vurduğu yok ki.

" Google’ın Yarışmasına Pardus Damgası! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google’ın Yarışmasına Pardus Damgası! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google’ın Yarışmasına Pardus Damgası! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "