Okunma

GoPro, drone üretmeye devam edecek mi?


06 Ocak 2017 Cuma 05:00
GoPro, drone üretmeye devam edecek mi?

Aksiyon kameraları ile ünlü olan GoPro, geçtiğimiz yıl Eylül ayında düzenlediği etkinlikte ilk drone modeli GoPro Karma‘yı duyurdu.

Hero 5 Black ve Hero 5 Session aksiyon kameraları ile beraber duyurulan ve rakiplerine göre farklı tasarımı ile dikkatlerine üzerinde toplamayı başaran GoPro Karma, maalesef firmanın elinde patladı.

Karma’yı satın alan kullanıcılardan cihazın havadayken aniden yere düştüğüne dair şikayetler gelmeye başlayınca, cihazların enerjisinin kesildiğini tespit eden GoPro, tüm drone’ları tamir etmek için geri çağırdı.

GoPro, Karma 2 için çalışmalara başladı!

GoPro’nun ilk drone modelinde böylesine ciddi bir sorun yaşaması, akıllara GoPro, drone üretmeye devam edecek mi? sorusunu getirdi. Bu sorunun cevabını firmanın CEO’su Nick Woodman verdi.

17-01/06/nick-woodman-founder-and-ceo-of-gopro-speaks-during-the-companys-initial-public-offering-ipo-at-the-nasdaq-stock-exchange-on-june-26-2014-in-new-york-city.jpg

GoPro’nun ilk drone modeli olan Karma’da talihsiz bir olay yaşadığını ifade eden Woodman, firmanın bu hatadan bir ders çıkardığını ve GoPro Karma 2 modelinin ilerleyen zamanda kullanıcılar ile buluşacağını belirtiyor.
 
Ayrıca Woodman, Karma modelinde yaşadıkları sorunu detaylı bir şekilde anlattı.
 
Cihazların aniden düşmeye başladığına dair şikayetler gelince, oldukça karmaşık bir sorun ile karşılaşmayı beklediklerini ifade eden Woodman, sorunun batarya mekanizmasından kaynaklandığını belirtti.
 
Woodman’a göre, oluşan titreşim zamanla güç konnektörünün pilden ayrılmasına neden oluyor ve drone enerji kesildiği için aniden yere düşüyor.
 yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

1 yorum - “GoPro, drone üretmeye devam edecek mi?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Benim de dji phantom 3 havada gücü kesip düşmüştü. Garanti kapsamında saymadılar. Videosunu falan da gösterdim. Alacaksanız sağlam yerden alın. Yoksa uğraşırsınız

" GoPro, drone üretmeye devam edecek mi? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere GoPro, drone üretmeye devam edecek mi? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda GoPro, drone üretmeye devam edecek mi? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "