Okunma

Yükselişe geçen GoPro yeni bir kamera hazırlığında!


02 Kasım 2017 Perşembe 23:00
Yükselişe geçen GoPro yeni bir kamera hazırlığında!

Aksiyon kamerası denilince günümüzde ilk akla gelen firma olan ve sektöre tek başına yön vermeyi başaran GoPro, oldukça başarılı ürünlere imza atmasına rağmen son yıllarda oldukça zorlu bir süreçten geçiyor.

Finansal anlamda kan kaybeden firmanın, gerçekleştirdiği işten çıkarmaları belirli dönemlerde sizler ile paylaşmıştık. Son günlerde yeni GoPro Hero 6 modeli ile adından söz edilen GoPro’dan, nihayet sevindirici bir haber geldi.

GoPro, Hero Session modelini yenileyecek!

Üçüncü çeyrek finansal raporlarını açıklayan GoPro, son iki yıl içerisinde ilk defa kar ettiği bir döneme imza atmayı başardı. Yeniden yapılanma sonrasında son üç aylık dönem içerisinde 330 milyon dolar gelir elde eden GoPro, bunun 14 milyon dolarlık kısmının kar olduğunu açıkladı.

Ancak, GoPro’nın kısa vadede kendini toparlaması halen oldukça zor görünüyor. Hero 5 modelinin beklenen satış performansını elde edememesi ve Hero Session modelinin rakiplerinin gerisinde kalmaya başlaması, kullanıcıların diğer alternatiflere yönlenmesine neden oluyor.

Yılın son çeyreği için 470 milyon dolar gelir elde etmeyi planlayan GoPro’nun, 2018 için oldukça büyük planlarının olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. 2015 yılında piyasaya çıkan Hero Session modelinin, gelecek yıl yeni bir giriş seviyesi aksiyon kamerası ile yer değiştireceği öğrenildi.

Şirketin CEO’su Nick Woodman, bu yıl giriş seviyesi ürünlere oldukça yoğun bir talep olduğunu ve şirketin bunu bir avantaja dönüştürebilmesi için en kısa sürede Hero Session modelini yenilemesi gerektiğini ifade ediyor.

Woodman ve diğer GoPro yöneticileri, geçtiğimiz aylarda şirketin gelecek yıl oldukça farklı ürünler ile kullanıcıların karşısına çıkacağını açıkladı. Ancak, bu konuda halen bir ipucu verilmedi.
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Yükselişe geçen GoPro yeni bir kamera hazırlığında! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yükselişe geçen GoPro yeni bir kamera hazırlığında! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yükselişe geçen GoPro yeni bir kamera hazırlığında! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "