Okunma

GoPro HERO6 Black inceleme


12 Kasım 2017 Pazar 20:00
GoPro HERO6 Black inceleme

GoPro HERO6 Black inceleme videomuzda, şu anda en güçlü aksiyon kameralarından biri olan yeni amiral gemisine yakından bakıyoruz. İnceleme videomuzda geçmeden önce, aşağıdaki bağlantıdan kutu açılış videomuzu izleyebilirsiniz.

GoPro HERO6 Black özellikleri

Dış görünüm olarak cihazın bir önceki model olan HERO5 Black‘ten pek bir farkı yok. Neredeyse birebir ölçüler ve görünümle gelen cihaz, donanımsal açıdan ise birçok yeniliği bizlere sunuyor.

Arka tarafında yine 2 inç boyutlu bir ekranla gelen aksiyon kamerası, ekran kalitesi olarak diğer modele oranla geliştirilmiş durumda. Ayrıca dokunmatik hassasiyeti de yine bir önceki modele oranla daha başarılı. Tasarım tarafında modelin herhangi bir aksesuara ihtiyaç duymadan 10 metreye kadar suya ve toza dayanıklı olması da önemli bir artı. Cihazda tabii ki yine USB Type-C arabirimi yer alıyor.

Donanım tarafında ilk göze çarpan iyileştirme şüphesiz 4K çözünürlükte 60 FPS kayıt imkanı. Daha önce 30 FPS olan destek, şimdi 60 FPS ile birlikte çok daha akıcı 4K videolar çekebilmemize olanak tanıyor. Bununla birlikte 1080p Full HD çözünürlükte 240 FPS slow-mo videolar da kaydedebiliyoruz. Videolarda oluşan titreşimlerin de OIS sayesinde olabildiğince minimuma indirgendiğini belirtelim.

Batarya kapasitesi, Hero5 Black modelinden farksız. Dolayısıyla pil ömrü tarafında da çok bir değişiklik yok. Eğer 1080p 30 FPS videolar kaydediyorsanız yaklaşık 1 saat 45 dakikalık bir pil ömrü, 4K 60 FPS kayıtta ise sadece 50 dakikalık bir pil ömrü ile karşı karşıyasınız.

Yazılım tarafında iOS ve Android‘de yer alan uygulama, birçok işlevi telefon üzerinden yapabilmeye olanak tanıyor. Ancak Türkçe desteğinin olmaması, bizim için bir eksi.

GoPro HERO6 Black inceleme

Dilerseniz sözü daha fazla uzatmayalım ve sizi inceleme videomuz ile baş başa bırakalım. İyi seyirler.

GoPro HERO6 Black artı ve eksileri

+ Geniş açıyla birlikte 4K 60 FPS’e kadar kaliteli video kaydı

+ Başarılı dahili mikrofon

+ Kendinden suya dayanıklı tasarım

– Türkçe dil desteği yok
yazarKerem Enginar

Özellikle akıllı telefonlar olmak üzere uzun süredir en yeni mobil ürünleri inceleyen Kerem, bunun yanı sıra donanım ürünleriyle de ilgileniyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

3 yorum - “GoPro HERO6 Black inceleme”

  1. Osman dedi ki:

    Fiyatı ; bedavadan biraz pahalı

  2. Wad dedi ki:

    Image stabilization HALA YOK. X3000 ile kiyaslayamayiz

  3. Osman Sedat Uluğ dedi ki:

    Go pro lar güzel cihaz fakat imalatçı firma batery grib yapmamış pil ömür uzatmak için

Geri bildirim